ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Αλαφούζος: Νέο ξεκίνημα για ισχυρό και επιτυχημένο Παναθηναϊκό

Σύνθημα για αναγέννηση του Παναθηναϊκού. Ο Γιάννης Αλαφούζος δίνει το στίγμα του για τη νέα εποχή στους «πράσινους», έπειτα από την ανακοίνωση για την είσοδο του Παϊρότζ Πιεμπονγκσάντ στην ΠΑΕ.

 
Ο Παναθηναϊκός γύρισε σελίδα και ο Γιάννης Αλαφούζος μίλησε για τηn επόμενη ημέρα στον σύλλογο.

Με λακωνική δήλωσή του από τη Νέα Υόρκη ο ισχυρός άνδρας της ΠΑΕ έκανε λόγο για τη νέα εποχή στους «πράσινους», έπειτα την ανακοίνωση της Τρίτης για συμφωνία με τον Παϊρότζ Πιεμπονγκσάντ για μεταβίβαση μετοχών στον ταϊλανδό επιχειρηματία.

«Ελπίζω η συμφωνία αυτή να είναι ένα καινούργιο ξεκίνημα για έναν ισχυρό και επιτυχημένο Παναθηναϊκό», ανέφερε ο κ. Αλαφούζος στην «Live Sport» και τον Βασίλη Βέργη.

Πηγή: sport-fm.gr
 
«Εκτέλεσε» τη Μίλαν ο Ικάρντι
Ο Μάουροι Ικάρντι έβαλε τη σφραγίδα του στο μεγάλο ντέρμπι του Μιλάνου και της Serie A, ανάμεσα στην Ίντερ...
22.10.2018, 00:26
ΟΦΗ με ψυχάρα «πάτησε» τον Ολυμπιακό!
Ο ΟΦΗ «φώναξε» για πρώτη φορά ότι επέστρεψε στη Super League!
21.10.2018, 22:55
Δύο Αλέξανδροι για τη νίκη, «διπλό» με ανατροπή ο ΠΑΟΚ
Δύο Αλέξανδροι… υπέγραψαν τη νίκη του ΠΑΟΚ, με 2-1, στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης απέναντι στον Άρη.
21.10.2018, 22:39
Σήκωσε το πρώτο ο Τσιτσιπάς και έγραψε ιστορία!
Ο 20χρονος πρωταθλητής χρειάστηκε περίπου 1 ώρα και 20 λεπτά για να φτάσει σε αυτή την τεράστια νίκη.
21.10.2018, 19:12
«Καθάρισε» με Μάνταλο, Λιβάγια η ΑΕΚ!
Η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη κάνοντας απλά τα βασικά και χωρίς να πατήσει το... γκάζι, επικράτησε του...
20.10.2018, 21:15
«Τρίποντο» από τον… πάγκο για τον Παναθηναϊκό
«Χρυσή» αλλαγή για τον Παναθηναϊκό αποδείχθηκε ο Χατζηθεοδωρίδης, καθώς το γκολ που πέτυχε στο 72ο λεπτό κι...
20.10.2018, 18:45
Ολλάνδια: Οι οπαδοί του Άγιαξ μάζεψαν 75.000 ευρώ για άγαλμα του Κρόιφ!
Αίσθηση προκαλεί η κινητοποίηση των οπαδών του Άγιαξ, που έχουν συγκεντρώσει 75.000 ευρώ μέσα σε τρεις μήνες...
19.10.2018, 21:36
«Πολύχρωμο» μήνυμα του γερμανού πρεσβευτή για τον αγώνα ΑΕΚ - Μπάγερν
Ο αγώνας για το Champions League θα γίνει την επόμενη εβδομάδα.
19.10.2018, 20:02
Απορρίφθηκε η έφεση της ΑΕΚ και παραμένει το -3
Η αρμόδια επιτροπή της ΕΠΟ απέρριψε στο σύνολό της την έφεση της ΑΕΚ και παραμένει το -3 με το οποίο...