Σοκ σε αγώνα Υouth League: Παίκτης της Λίβερπουλ λιποθύμησε μετά από σύγκρουση με αντίπαλο

Θυμίζουμε ότι ο Ντοκ έχει καταγράψει και πέντε συμμετοχές με την πρώτη ομάδα της Λίβερπουλ.

Σοκ σε αναμέτρηση για τα playoffs του UEFA Youth League, μεταξύ της Σπόρτινγκ και της Λίβερπουλ στη Λισαβόνα!

Μόλις στο πέμπτο λεπτό του ματς, ο νεαρός ποδοσφαιριστής των «reds» Mπεν Ντοκ, έπεσε στο έδαφος λιπόθυμος μετά από σύγκρουση στον αέρα με αντίπαλο του «παγώνοντας» όλους όσους βρίσκονταν στο γήπεδο.

Ο διαιτητής διέταξε την άμεση διακοπή του αγώνα με το ιατρικό τιμ να εισέρχεται στον αγωνιστικό χώρο ώστε να του παράσχει τις πρώτες βοήθειες, με τον 17χρονο μέσο να παραμένει αναίσθητος στο χορτάρι για περίπου τέσσερα λεπτά.

Ωστόσο μετά από λίγο ο Μπεν Ντοκ συνήλθε και συνέχισε κανονικά στο ματς ανακουφίζοντας συμπαίκτες και αντιπάλους με τη Σπόρτινγκ Λισαβόνας να πανηγυρίζει τη νίκη με σκορ 1-0 με το γκολ του Ριμπέιρο στο 65ο λεπτό.