NBA: Διέλυσαν τους Γουόριος οι Μπακς και ο Γιάννης Αντετοκούνμπο - Βίντεο

Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να κάνει ξανά απίθανη ματσάρα με 30 πόντους και τρομερή στατιστική, οι Μπάκς «πάτησαν» τους Γκόλντεντ Στέιτ Γουόριορς (128-111) στο Μιλγουόκι

Με 30 πόντους, 12 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 1 κλέψιμο, 1 μπλοκ και 4 λάθη σε 29 λεπτά συμμετοχής, με 8/20 δίποντα, 11/17 βολές και 1/6 τρίποντα, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πήρε από το χέρι τους Μπακς και διέλυσε τους Γκόλντεντ Στέιτ Γουόριορς (128-111) στο Μιλγουόκι!

Ο Greek Freak ήταν για ακόμα μια φορά ασταμάτητος για τα «ελάφια», οδηγώντας τα στην 20η τους νίκη τη φετινή σεζόν στο NBA, ενώ από την άλλη πλευρά οι ηττημένοι, που είδαν τον Στεφ Κάρι να σταματά στους 20 πόντους, έχοντας και 6 ριμπάουντ, έπεσαν στο 14-14.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν εντυπωσιακό για τους Μπακς, με τη διαφορά να πηγαίνει ακόμα και στο +12 (64-52), ενώ στο δεύτερος μέρος οι Γουόριορς έχασαν την ψυχραιμία τους με διαμαρτυρίες στους διαιτητές, για να μπουν στο τέλος ακόμα και οι αναπληρωματικοί λόγω ότι το ματς είχε κριθεί.

Τα δωδεκάλεπτα: 38-27, 64-52, 95-77, 128-111.