ΑΘΛΗΤΙΚΑ


H Τσέλσι βρήκε δίχτυα νωρίς, ο Δικέφαλος άργησε (ΠΑΟΚ - Τσέλσι 0-1)

Στο φινάλε του αγώνα ο Δικέφαλος του Βορρά προσπάθησε να κάνει αντεπίθεση, χωρίς επιτυχία όμως.

 
Η Τσέλσι ήταν…  η γνωστή Τσέλσι με μπάτζετ εκατοντάδων εκατομμυρίων ευρώ, και με την κλάση της προηγήθηκε στο 7' με γκολ του Γουίλιαν, έχασε πολλές ευκαιρίες, και τελικά έφυγε νικήτρια από την Τούμπα (0-1). 

Στο φινάλε του αγώνα ο Δικέφαλος του Βορρά προσπάθησε να κάνει αντεπίθεση, χωρίς επιτυχία όμως. Λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή ο Μαουρίσιο έπεσε στο έδαφος έπειτα από τράβηγμα του Μπάρκλεϊ σε στημένη φάση, αλλά ο Ισπανός διαιτητής δεν έδωσε κάτι, με αποτέλεσμα τις διαμαρτυρίες των παικτών του ΠΑΟΚ.  Λίγο πριν την λήξη αποχώρησε τραυματίας στην ωμοπλάτη ο Πέδρο.

ΠΑΟΚ (Ρ. Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Βιεϊρίνια, Βαρέλα, Χατσερίντι, Τόσκα, Μαουρίσιο, Βέρνμπλουμ, Σάχοφ (69’ Πρίγιοβιτς), Ζαμπά (81’ Μπίσεσβαρ), Πέλκας (62’ Ουάρντα), Ελ Καντουρί.

Τσέλσι (Μ. Σάρι): Κέπα, Ζαπακόστα, Ρούντιγκερ, Κρίστενσεν, Αλόνσο (65’ Αθπιλικουέτα), Ζορζίνιο (65’ Φάμπρεγκας), Καντέ, Μπάρκλεϊ, Γουίλιαν, Πέδρο, Μοράτα (80’ Ζιρού).



 
Οριστικά τέλος ο Τουρέ από τον Ολυμπιακό!
Τίτλοι τέλους στη συνεργασία του Ολυμπιακού με τον Γιάγια Τουρέ. Συμφωνήθηκε το «διαζύγιο».
11.12.2018, 11:40
Πρόωρος τελικός: Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός στα ημιτελικά του Κυπέλλου!
Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός και Κύμη ΠΑΟΚ ανέδειξε η κλήρωση στα ημιτελικά.
10.12.2018, 13:48
Η Ρίβερ κατέκτησε το Κόπα Λιμπερταδόρες στην παράταση
Με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης, η Ρίβερ Πλέιτ νίκησε με ανατροπή την Μπόκα στο «Σαντιάγο...
10.12.2018, 00:41
Ανατροπή… πρωταθλητή ο ΠΑΟΚ!
Ξετύλιξε το δώρο ο ΠΑΟΚ. Κάνοντας come back κόντρα στην ΑΕΛ (με 10 από το 45') με πέναλτι του Πρίγιοβιτς και...
09.12.2018, 21:59
Νοκ άουτ με τρεις… μπαλωθιές του ΟΦΗ ο Παναθηναϊκός!
Εκμεταλλευόμενος τα λάθη του Παναθηναϊκού, ο ανώτερος ΟΦΗ σκόραρε για πρώτη φορά φέτος τρία γκολ -με...
09.12.2018, 19:33
«Πνίγηκε» στα Πηγάδια ο Ολυμπιακός
Ένας αναποτελεσματικός Ολυμπιακός, κόλλησε στο 1-1 με την Ξάνθη και έχασε έδαφος στην κούρσα για τον τίτλο.
09.12.2018, 18:11
1o τουρνουά τένις Junior OPEN ΑΟ Παλαιού Φαλήρου
Στόχος μας είναι η συμμετοχή στην άθληση, στην ψυχαγωγία, καθώς και στην γνωριμία και σύσφιξη των σχέσεων...
09.12.2018, 14:59
Βρετανία: Ρατσιστική επίθεση οπαδού της Τσέλσι στον Στέρλινγκ (βίντεο)
Πολύ άσχημο περιστατικό, Τσέλσι και αρχές ήδη ερευνούν την υπόθεση.
09.12.2018, 10:39
Με κεφάτο Πόνσε, η ΑΕΚ «καθάρισε» τη Λαμία!
Δίχως να φορτσάρει ιδιαίτερα, η ΑΕΚ επικράτησε 2-0 της Λαμίας στο ΟΑΚΑ και πανηγύρισε τη 2η συνεχόμενη νίκη...
08.12.2018, 21:56
Ήρωας Παπαδόπουλος, τιμωρός Φερνάντεθ στο 90’ και... τέζα ο ΠΑΣ!
Λύτρωση στο 90’ για τον Αστέρα Τρίπολης! Η ομάδα του Γιώργου Παράσχου έχοντας σε εξαιρετική μέρα τον...
08.12.2018, 20:06

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ... | 43  Επόμενη