ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Σενάριο για Πιτίνο στους Λέικερς από τις ΗΠΑ

Μοιάζει ακραίο να πραγματοποιηθεί…

 
«Ο πρώην προπονητής του Λούιβιλ, Ρικ Πιτίνο, είναι σε σοβαρές συζητήσεις για να γίνει μέλος στο προπονητικό επιτελείο του Φρανκ Φόγκελ στους Λέικερς». 

Αυτό το Tweet από τις ΗΠΑ άναψε φωτιές τα ξημερώματα. Ο Τομ Χέσερ, που το υπογράφει, επικαλείται πηγή κοντά στην οικογένεια του Αμερικανού προπονητή, αλλά δεν είναι καν δημοσιογράφος, ούτε θεωρείται έγκυρος, ενώ βασική του ενασχόληση είναι το… μπέιζμπολ. 

Κανένα από τα μεγάλα αμερικανικά ΜΜΕ δεν αναφέρουν καν τη συγκεκριμένη πληροφορία του και πιθανότατα πρόκειται για μια ακραία φήμη. Πάντως μέσα στις επόμενες ώρες αναμένεται να γίνει γνωστή η απόφαση του Πιτίνο για το μέλλον του στον Παναθηναϊκό. 

Υπενθυμίζεται πως οι Λέικερς πέραν της πρόσληψης του Φρανκ Φόγκελ ως head coach έχουν προσλάβει και τον Τζέισον Κιντ ως δεύτερο προπονητή. Οπότε η προσθήκη και του 66χρονου Πιτίνο ως τρίτου φαντάζει υπερβολή. 

Πηγή: sport-fm.gr 


 
Κλήρωση του… χεριού μας στα προκριματικά του Ευρωμπάσκετ 2021
Στους ομίλους όπου συμμετέχουν οι τέσσερις οικοδέσποινες θα προκρίνονται στα τελικά οι δύο άλλες ομάδες που...
22.07.2019, 14:40
Προκριματικά Champions League:Mε Άγιαξ ο ΠΑΟΚ, με Μπασακσεχίρ ο Ολυμπιακός
Οι Θεσσαλονικείς κληρώθηκαν να αντιμετωπίσουν τον Άγιαξ, στις 6 ή 7 και 13 Αυγούστου.
22.07.2019, 13:19
Είπε το «ναι» στον Παναθηναϊκό ο Τζόνσον - Απομένουν οι υπογραφές!
Ο Τζόνσον είναι ένας παίκτης με μεγάλη εμπειρία στο ΝΒΑ με θητεία σε Τίμπεργουλβς, Σανς, Λέικερς, Κλίπερς...
22.07.2019, 11:24
Δεν έκανε την υπέρβαση με ΗΠΑ η Εθνική πόλο γυναικών
Καμία αντίσταση δεν μπόρεσε να φέρει στις ανώτερες ΗΠΑ η Εθνική ομάδα πόλο των γυναικών, καθώς ηττήθηκε...
22.07.2019, 09:58
Πάει Lakers ο Κώστας Αντετοκούνμπο!
Οι Λέικερς πήραν τον Κώστα Αντετοκούνμπο από τη waivers list!
22.07.2019, 09:04
Υπέστη έμφραγμα και κατέρρευσε στο γήπεδο ο προπονητής της Ντ Βουκουρεστίου
Σοκαριστικές στιγμές στο ρουμάνικο ντέρμπι ανάμεσα στη Ντιναμό Βουκουρεστίου και την Κραϊόβα.
21.07.2019, 22:50
Ολυμπιακός: Γήπεδο 15.000 θέσεων στο Ελληνικό οραματίζονται οι Αγγελόπουλοι
Μετά τις προγραμματικές δηλώσεις του πρωθυπουργού, Κυριάκου Μητσοτάκη, στη βουλή, όπου μεταξύ άλλων...
21.07.2019, 17:26
Ο Μανωλάς χορεύει τους παίχτες της Νάπολι... συρτάκι (video)
Ο Κώστας Μανωλάς ανήκει πλέον στην Νάπολι και τους χορεύει συρτάκι.
20.07.2019, 15:54
Κοντά σε συμφωνία με Τζον Φαν Σιπ για την Εθνική η ΕΠΟ
Άλλωστε, η ΕΠΟ, το διάστημα της αναζήτησης ενός αντικαταστάτη του Αναστασιάδη είχε ασχολήθηκε αρκετά με...
20.07.2019, 13:59
Οριστικό: Κατέθεσε συμμετοχή σε Α2 και Κύπελλο ο Ολυμπιακός
Τη διαδικασία για να αγωνιστεί την προσεχή σεζόν στην Α2 και στο Κύπελλο Ελλάδας κίνησε ο Ολυμπιακός.
19.07.2019, 20:26

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ... | 50  Επόμενη