ΑΘΛΗΤΙΚΑ


«Ασημένια» στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα η Άννα Κορακάκη

Μία ακόμη τεράστια επιτυχία για την ελληνική σκοποβολή

 
Το ασημένιο μετάλλιο με αεροβόλο πιστόλι στα 10 μέτρα κατέκτησε η Άννα Κορακάκη στο πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα του Όσιγιεκ στην Κροατία.

Η Ολυμπιονίκης του Ρίο συγκέντρωσε 242 βαθμούς στο σύνολο, ενώ το χρυσό πανηγύρισε η Κλαούντια Μπρε από την Πολωνία και το χάλκινο η Βερόνικα Μαγιόρ.
 
Δημήτρης Ιτούδης στον ΣΚΑΪ:Η κατάσταση στο ελληνικό μπάσκετ μας θλίβει(vid)
Είμαι πολύ δημιουργικός εδώ που είμαι. Βρίσκομαι σε ένα από τα κορυφαία κλαμπ της Ευρώπης. Νιώθω πως μπορώ...
23.05.2019, 11:05
Παραμένουν στην ΚΕΔ Περέιρα και Μάριν - Ξένοι διαιτητές και του χρόνου
Στον προεδρικό θώκο της ΚΕΔ θα παραμείνει ο Βίτορ Μέλο Περέιρα όπως ανέφερε ο Μπιόρν Βάσαλο στη συνέντευξη...
22.05.2019, 12:48
NBA: Ισοφάρισαν οι Ράπτορς - Πάλεψε ο Γιάννης
Ούτε στο δεύτερο ματς στο Τορόντο κατάφεραν οι Μπακς να κάνουν το break που θα τους έφερνε μια ανάσα από...
22.05.2019, 06:21
Το συγκινητικό «αντίο» του Χάμιλτον στον Λάουντα
Με μια ανάρτησή στο προφίλ του στο instagram ο Λιούις Χάμιλτον αποχαιρέτησε τον Νίκι Λάουντα.
21.05.2019, 21:20
«Έφυγε» ο θρύλος της Formula 1 Νίκι Λάουντα
Ένας θρυλικός πιλότος της Formula 1, που έγραψε ιστορία και πλήρωσε τόσο ακριβά την αγάπη του για το...
21.05.2019, 05:00
Νικητής με σκορ 20-0 ο Παναθηναϊκός και μηδενισμός για τον Ολυμπιακό!
Στον Παναθηναϊκό και τυπικά το… ροζ φύλλο του ντέρμπι με τον Ολυμπιακό!
20.05.2019, 19:43
Ο Ολυμπιακός δεν κατεβαίνει στο ΟΑΚΑ για το ντέρμπι με τον ΠΑΟ
Η ΚΑΕ Ολυμπιακός ενημέρωσε επίσημα την αστυνομία πως δεν θα κατέβει στο ΟΑΚΑ για το ματς με τον Παναθηναϊκό.
20.05.2019, 13:44
Βολιβία: Η στιγμή που διαιτητής καταρρέει μέσα σε γήπεδο και πεθαίνει (vid)
Αξιοσημείωτο είναι ότι το ματς συνεχίστηκε κανονικά μέχρι τέλους
20.05.2019, 09:16
NBA: «Κλείδωσαν» τον Γιάννη και μείωσαν σε 2-1 οι Ράπτορς
Έχουν δρόμο ακόμη οι τελικοί της Ανατολής, καθώς οι Ράπτορς απάντησαν στους Μπακς νικώντας μετά από δύο...