ΑΘΛΗΤΙΚΑ


NBA: Κορυφαίος παίκτης του μήνα στην Ανατολή ο Αντετοκούνμπο

Άρχοντας της Ανατολής ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, ο οποίος αναδείχθηκε κορυφαίος παίκτης της περιφέρειάς του για τους μήνες Οκτώβριο και Νοέμβριο. Στη Δύση ξεχώρισε ο Τομπάιας Χάρις των Κλίπερς.

 
Άρχοντας της Ανατολής ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, ο οποίος αναδείχθηκε κορυφαίος παίκτης της περιφέρειάς του για τους μήνες Οκτώβριο και Νοέμβριο. Στη Δύση ξεχώρισε ο Τομπάιας Χάρις των Κλίπερς. 

Από την αρχή της σεζόν μέχρι τώρα, ο Greek Freak είχε κατά μέσο όρο 27,3 πόντους, 12,9 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 1,5 κλεψίματα, έχοντας πολύ μεγάλο μερίδιο ευθύνης για το 15-7 των «ελαφιών». 

Το ίδιο ρεκόρ έχει και η ομάδα του Λος Άντζελες, με τον Χάρις όλο αυτό το διάστημα να είχε κατά μέσο όρο 21,7 πόντους, 8,7 ριμπάουντ και 2,3 ασίστ.

Πηγή: sport-fm


 
Ολυμπιακός: Γήπεδο 15.000 θέσεων στο Ελληνικό οραματίζονται οι Αγγελόπουλοι
Μετά τις προγραμματικές δηλώσεις του πρωθυπουργού, Κυριάκου Μητσοτάκη, στη βουλή, όπου μεταξύ άλλων...
21.07.2019, 17:26
Ο Μανωλάς χορεύει τους παίχτες της Νάπολι... συρτάκι (video)
Ο Κώστας Μανωλάς ανήκει πλέον στην Νάπολι και τους χορεύει συρτάκι.
20.07.2019, 15:54
Κοντά σε συμφωνία με Τζον Φαν Σιπ για την Εθνική η ΕΠΟ
Άλλωστε, η ΕΠΟ, το διάστημα της αναζήτησης ενός αντικαταστάτη του Αναστασιάδη είχε ασχολήθηκε αρκετά με...
20.07.2019, 13:59
Οριστικό: Κατέθεσε συμμετοχή σε Α2 και Κύπελλο ο Ολυμπιακός
Τη διαδικασία για να αγωνιστεί την προσεχή σεζόν στην Α2 και στο Κύπελλο Ελλάδας κίνησε ο Ολυμπιακός.
19.07.2019, 20:26
Πρώτη συνεδρίαση της ομάδας εργασίας για τον Βοτανικό
Με την παρουσία του νεοεκλεγέντος Δημάρχου Αθηναίων Κώστα Μπακογιάννη και του Προέδρου του Παναθηναϊκού...
19.07.2019, 14:04
Συμφωνία ΠΑΟΚ με Κοεντράο
Τη σπουδαία μεταγραφή του Φάμπιο Κοεντράο ετοιμάζεται να ολοκληρώσει ο ΠΑΟΚ!
18.07.2019, 23:54
Το Λαύριο απέσυρε το αίτημα παραμονής του και επιβεβαίωσε το deal με Κύμη
Σε μία ενέργεια, με την οποία επιβεβαίωσε πως βρήκε τον δρόμο για να μείνει στην Α1, προέβη το Λαύριο.
18.07.2019, 00:33
Διέλυσε τη Φέγενορντ στην Ολλανδία ο Παναθηναϊκός
Ο Παναθηναϊκός πετούσε… φωτιές στις αντεπιθέσεις και εκμεταλλευόμενος την ταχύτητά του, αλλά και το μηδέν...