ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Ριβάλντο: Ο Νεϊμάρ πρέπει να φύγει από την Παρί

«Αν ο Νεϊμάρ δεν εγκαταλείψει την Παρί ΣΖ, δεν θα κερδίσει ποτέ κάτι σημαντικό», είπε μεταξύ άλλων ο παλαίμαχος Βραζιλιάνος ποδοσφαιριστής.

 
Ο παλαίμαχος αστέρας του παγκόσμιου ποδοσφαίρου, Ριβάλντο, που στο παρελθόν αγωνίστηκε στο ελληνικό πρωτάθλημα με Ολυμπιακό και ΑΕΚ, συμβούλευσε τον διάσημο συμπατριώτη του Νεϊμάρ, να αποχωρήσει από την Παρί Σ.Ζ, εάν θέλει να κερδίσει κάποιο σημαντικό τίτλο στην καριέρα του.

«Αν ο Νεϊμάρ δεν εγκαταλείψει την Παρί ΣΖ, δεν θα κερδίσει ποτέ κάτι σημαντικό. Ειδικά το Champions League που είναι η σημαντικότερη διοργάνωση. Το επίπεδο του γαλλικού πρωταθλήματος είναι πολύ χαμηλότερο σε σύγκριση με εκείνα της Ισπανίας και της Αγγλίας. Επίσης παίζει σε μία ομάδα χωρίς ιστορία», είπε ο Ριβάλντο σε συνέντευξή του στην Gazzetta dello Sport.



 
Πρόωρος τελικός: Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός στα ημιτελικά του Κυπέλλου!
Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός και Κύμη ΠΑΟΚ ανέδειξε η κλήρωση στα ημιτελικά.
10.12.2018, 13:48
Η Ρίβερ κατέκτησε το Κόπα Λιμπερταδόρες στην παράταση
Με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης, η Ρίβερ Πλέιτ νίκησε με ανατροπή την Μπόκα στο «Σαντιάγο...
10.12.2018, 00:41
Ανατροπή… πρωταθλητή ο ΠΑΟΚ!
Ξετύλιξε το δώρο ο ΠΑΟΚ. Κάνοντας come back κόντρα στην ΑΕΛ (με 10 από το 45') με πέναλτι του Πρίγιοβιτς και...
09.12.2018, 21:59
Νοκ άουτ με τρεις… μπαλωθιές του ΟΦΗ ο Παναθηναϊκός!
Εκμεταλλευόμενος τα λάθη του Παναθηναϊκού, ο ανώτερος ΟΦΗ σκόραρε για πρώτη φορά φέτος τρία γκολ -με...
09.12.2018, 19:33
«Πνίγηκε» στα Πηγάδια ο Ολυμπιακός
Ένας αναποτελεσματικός Ολυμπιακός, κόλλησε στο 1-1 με την Ξάνθη και έχασε έδαφος στην κούρσα για τον τίτλο.
09.12.2018, 18:11
1o τουρνουά τένις Junior OPEN ΑΟ Παλαιού Φαλήρου
Στόχος μας είναι η συμμετοχή στην άθληση, στην ψυχαγωγία, καθώς και στην γνωριμία και σύσφιξη των σχέσεων...
09.12.2018, 14:59
Βρετανία: Ρατσιστική επίθεση οπαδού της Τσέλσι στον Στέρλινγκ (βίντεο)
Πολύ άσχημο περιστατικό, Τσέλσι και αρχές ήδη ερευνούν την υπόθεση.
09.12.2018, 10:39
Με κεφάτο Πόνσε, η ΑΕΚ «καθάρισε» τη Λαμία!
Δίχως να φορτσάρει ιδιαίτερα, η ΑΕΚ επικράτησε 2-0 της Λαμίας στο ΟΑΚΑ και πανηγύρισε τη 2η συνεχόμενη νίκη...
08.12.2018, 21:56
Ήρωας Παπαδόπουλος, τιμωρός Φερνάντεθ στο 90’ και... τέζα ο ΠΑΣ!
Λύτρωση στο 90’ για τον Αστέρα Τρίπολης! Η ομάδα του Γιώργου Παράσχου έχοντας σε εξαιρετική μέρα τον...
08.12.2018, 20:06
Εκτεταμένα επεισόδια στο κλειστό του Πανιωνίου στη Νέα Σμύρνη
Σαράντα άτομα προσπάθησαν να μπουν στο γήπεδο χωρίς εισιτήριο.
08.12.2018, 17:47

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ... | 43  Επόμενη