ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Ριβάλντο: Ο Νεϊμάρ πρέπει να φύγει από την Παρί

«Αν ο Νεϊμάρ δεν εγκαταλείψει την Παρί ΣΖ, δεν θα κερδίσει ποτέ κάτι σημαντικό», είπε μεταξύ άλλων ο παλαίμαχος Βραζιλιάνος ποδοσφαιριστής.

 
Ο παλαίμαχος αστέρας του παγκόσμιου ποδοσφαίρου, Ριβάλντο, που στο παρελθόν αγωνίστηκε στο ελληνικό πρωτάθλημα με Ολυμπιακό και ΑΕΚ, συμβούλευσε τον διάσημο συμπατριώτη του Νεϊμάρ, να αποχωρήσει από την Παρί Σ.Ζ, εάν θέλει να κερδίσει κάποιο σημαντικό τίτλο στην καριέρα του.

«Αν ο Νεϊμάρ δεν εγκαταλείψει την Παρί ΣΖ, δεν θα κερδίσει ποτέ κάτι σημαντικό. Ειδικά το Champions League που είναι η σημαντικότερη διοργάνωση. Το επίπεδο του γαλλικού πρωταθλήματος είναι πολύ χαμηλότερο σε σύγκριση με εκείνα της Ισπανίας και της Αγγλίας. Επίσης παίζει σε μία ομάδα χωρίς ιστορία», είπε ο Ριβάλντο σε συνέντευξή του στην Gazzetta dello Sport.



 
Sold out το Παναθηναϊκός - Ρεάλ!
Εξαφανίστηκαν τα εισιτήρια για τον αγώνα της Πέμπτης.
26.03.2019, 10:16
Ανακοίνωσε την συνταξιοδότηση του ο Κόνορ ΜακΓκρέγκορ
Ο Ιρλανδός αθλητής μεικτών πολεμικών τεχνών δημοσιοποίησε και πάλι την πρόθεση του να αποσυρθεί από τα ρινγκ.
26.03.2019, 08:17
Στους «16» του Miami Open ο Στέφανος Τσιτσιπάς
Στον τέταρτο γύρο του Miami Open προκρίθηκε ο Στέφανος Τσιτσιπάς επικρατώντας με 6-4, 6-4 του Λεονάρντο...
26.03.2019, 05:45
Euro 2020: Λυσσασμένα «λιοντάρια» και «πάρτι» της Γαλλίας
Με 4 διαφορετικούς σκόρερ, η Γαλλία συνέτριψε 4-0 εντός την Ισλανδία και έκανε το «2 στα 2» στα προκριματικά...
26.03.2019, 02:51
Ξέσπασε στον Πανιώνιο ο Ολυμπιακός!
Ο Πανιώνιος πλήρωσε τα… σπασμένα της συντριβής από την Γκραν Κανάρια, με τον Ολυμπιακό να νικά με το...
24.03.2019, 19:09
Πρόκριση για Τσιτσιπά στο Μαϊάμι
Τώρα, στον Γ' γύρο ο Τσιτισιπάς θα αντιμετωπίσει τον 31χρονο Αργεντινό Λεονάρντο Μάιερ, νο 62 στον κόσμο
24.03.2019, 10:41
Με Φορτούνη και Δώνη η Εθνική νίκησε το Λιχτενστάιν
Με δύο υπέροχα σε δημιουργία και εκτέλεση γκολ από τους Φορτούνη και Δώνη, η Εθνική μας ομάδα νίκησε 2-0 το...
23.03.2019, 23:45
Ο ΠΑΟΚ κέρδισε με 58-62 για δεύτερη διαδοχική χρονιά τον Άρη
Ο ΠΑΟΚ είναι το... αφεντικό της Θεσσαλονίκης, καθώς μετά την Πυλαία νίκησε (62-58) τον Άρη και στο «Nick...
23.03.2019, 20:31
«Ασημένια» στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα η Άννα Κορακάκη
Μία ακόμη τεράστια επιτυχία για την ελληνική σκοποβολή
23.03.2019, 14:57
Επίσημα -6 στον Ολυμπιακό για την… αποχή από το ντέρμπι της Α1
Ο αθλητικός δικαστής του ΕΣΑΚΕ επέβαλε τις προβλεπόμενες ποινές στον Ολυμπιακό.
22.03.2019, 13:38

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ... | 52  Επόμενη