ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Συνεχίζει αήττητη η Στεφανίδη

Η «χρυσή» Ολυμπιονίκης και παγκόσμια πρωταθλήτρια του επί κοντώ Κατερίνα Στεφανίδη, ξεπέρασε τα 4.83 με τη δεύτερη στο μίτινγκ του Λεβιέν στη Γαλλία.

 
Η «χρυσή» Ολυμπιονίκης και παγκόσμια πρωταθλήτρια του επί κοντώ Κατερίνα Στεφανίδη, ξεπέρασε τα 4.83 με τη δεύτερη στο μίτινγκ του Λεβιέν στη Γαλλία. 

Η Στεφανίδη χρειάστηκε περισσότερα άλματα από όσα αναμενόταν για να φτάσει στη νίκη, που ήταν η 18η συνεχόμενη σε ισάριθμους αγώνες. 

Η 28χρονη σταρ αγωνίστηκε σε ισόπεδο και όχι υπερυψωμένο διάδρομο και αυτός ήταν ένας από τους λόγους που χρειάστηκε περισσότερα άλματα για να βρει τελικά το ρυθμό της. Η Στεφανίδη ξεκίνησε με χαμένο άλμα στα 4.62 και ξεπέρασε με την τρίτη τα 4.72. 

Στη συνέχεια, χρειάστηκε δεύτερη προσπάθεια για να βελτιώσει για τρίτο διαδοχικό αγώνα το φετινό της ρεκόρ, αλλά και το ρεκόρ μίτινγ ενώ μετά απέτυχε τρεις φορές στα 4.91.

Πηγή: sport-fm


 
Τσιτσιπάς: Είμαι ο πιο χαρούμενος άνθρωπος – Δάκρυσε ο αδελφός του (vids)
"Ο Ρότζερ είναι θρύλος του αθλήματος, τον σέβομαι τόσο πολύ… Τον είχα είδωλο από τα 6 μου χρόνια"
20.01.2019, 14:34
Tεράστιος Τσιτσιπάς: Νίκησε με 3-1 σετ τον θρυλικό Φέντερερ! (βίντεο)
Ο Τσιτσιπάς έπαιξε με θράσος, και αντιμετώπισε επιτυχώς τις αντεπιθέσεις του Φέντερερ.
20.01.2019, 14:03
Ο μαγικός Ντιέγκο έστησε το πάρτι του ΠΑΟΚ με τον Πανιώνιο
Μετά την ανανέωση, υπέγραψε και τη νίκη του ΠΑΟΚ με 3-0 απέναντι στον Πανιώνιο, ο Ντιέγκο Μπίσεσβαρ. Ο...
19.01.2019, 22:14
Έκανε του... κεφαλιού του ο Λάζαρος
Πέρασε από τα Γιάννενα. Ο Ολυμπιακός δεν ενθουσίασε, αλλά λύγισε (2-1) τον αξιόμαχο ΠΑΣ και παρέμεινε σε...
19.01.2019, 19:31
Φοβερό ντεμπούτο για την Στεφανίδη με 4,74 μ. στο Pole vault Summit (vid)
Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε η χειμερινή σεζόν για την Κατερίνα Στεφανίδη.
19.01.2019, 11:59
Δόκτωρ Τζέκιλ και κύριος Χάιντ - Νέα ήττα του Παναθηναϊκού
Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε 82-69 από τη Ζαλγκίρις και πλέον βρίσκεται με την πλάτη στον τοίχο όσον αφορά την...
18.01.2019, 22:02
Koriopolis: Αθώος ο Μπέος για τα στημένα
Το Πενταμελές Εφετείο Κακουργημάτων αποφάσισε την αθώωση των Μπέου, Μπάκου, Μποροβήλου, Κομπότη κι όσων...
18.01.2019, 14:19
Ο Τσιτσιπάς στους «16» γράφοντας ιστορία!
Έπειτα από ένα τρομερό αγώνα ο Στέφανος Τσιτσιπάς επιβλήθηκε με 3-1 σετ του μαχητικού Νικολόζ Μπασιλασβίλι...
18.01.2019, 09:19
«Kλειδώνει» την αρχηγία στο All Star Game o Γιάννης
Ο ηγέτης των Μπακς έχει 3.626.909 ψήφους και υπολείπεται μόνο του Λεμπρόν Τζέιμς που έχει 3.770.807.
18.01.2019, 02:13
«Βέλη» Πογκμπά κατά Μουρίνιο
Την… εκτίμηση που τρέφει στον Ζοσέ Μουρίνιο και το έργο του στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έδειξε εκ νέου ο Πολ...