ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Αναβολή στην εκδίκαση της υπόθεσης της ΑΕΚ

Για την Τετάρτη αναβλήθηκε η εκδίκαση της υπόθεσης για τα όσα έγιναν στο ντέρμπι της ΑΕΚ με τον ΠΑΟΚ λόγω κωλύματος της δικηγόρου της κιτρινόμαυρης ΠΑΕ.

 
Αναβλήθηκε η απολογία της ΠΑΕ ΑΕΚ ενώπιον της Πειθαρχικής Επιτροπής της Super League για τα όσα έγιναν στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ.

Αιτία ήταν ένα προσωπικό κώλυμα που δήλωσε η δικηγόρος των «κιτρινόμαυρων», Έλλη Ρίζου, με αποτέλεσμα η πλευρά της «Ένωσης» να αιτηθεί αναβολή και τελικά η εκδίκαση να προγραμματιστεί εκ νέου για την προσεχή Τετάρτη (15/11).

Θεωρητικά υπάρχει κίνδυνος προστίμου 50.000 έως 250.000 ευρώ, τιμωρίας της έδρας για δύο έως τέσσερις αγωνιστικές και επιπλέον αφαίρεσης τριών βαθμών, ωστόσο στις τάξεις της «Ένωσης» υπάρχει αισιοδοξία πως δεν θα υπάρξουν μεγάλες συνέπειες πέρα από ένα βαρύ πρόστιμο.

Σε ό,τι αφορά την καταγγελία που έχει κάνει η ΠΑΕ Ολυμπιακός κατά της ΑΕΚ για να της επιβληθούν ποινές έδρας και αφαίρεσης βαθμών, μέχρι σήμερα δεν έχει εισαχθεί στο κατηγορητήριο.

Άρθρα που παραπέμπουν εδώ

 
Οριστικά τέλος ο Τουρέ από τον Ολυμπιακό!
Τίτλοι τέλους στη συνεργασία του Ολυμπιακού με τον Γιάγια Τουρέ. Συμφωνήθηκε το «διαζύγιο».
11.12.2018, 11:40
Πρόωρος τελικός: Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός στα ημιτελικά του Κυπέλλου!
Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός και Κύμη ΠΑΟΚ ανέδειξε η κλήρωση στα ημιτελικά.
10.12.2018, 13:48
Η Ρίβερ κατέκτησε το Κόπα Λιμπερταδόρες στην παράταση
Με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης, η Ρίβερ Πλέιτ νίκησε με ανατροπή την Μπόκα στο «Σαντιάγο...
10.12.2018, 00:41
Ανατροπή… πρωταθλητή ο ΠΑΟΚ!
Ξετύλιξε το δώρο ο ΠΑΟΚ. Κάνοντας come back κόντρα στην ΑΕΛ (με 10 από το 45') με πέναλτι του Πρίγιοβιτς και...
09.12.2018, 21:59
Νοκ άουτ με τρεις… μπαλωθιές του ΟΦΗ ο Παναθηναϊκός!
Εκμεταλλευόμενος τα λάθη του Παναθηναϊκού, ο ανώτερος ΟΦΗ σκόραρε για πρώτη φορά φέτος τρία γκολ -με...
09.12.2018, 19:33
«Πνίγηκε» στα Πηγάδια ο Ολυμπιακός
Ένας αναποτελεσματικός Ολυμπιακός, κόλλησε στο 1-1 με την Ξάνθη και έχασε έδαφος στην κούρσα για τον τίτλο.
09.12.2018, 18:11
1o τουρνουά τένις Junior OPEN ΑΟ Παλαιού Φαλήρου
Στόχος μας είναι η συμμετοχή στην άθληση, στην ψυχαγωγία, καθώς και στην γνωριμία και σύσφιξη των σχέσεων...
09.12.2018, 14:59
Βρετανία: Ρατσιστική επίθεση οπαδού της Τσέλσι στον Στέρλινγκ (βίντεο)
Πολύ άσχημο περιστατικό, Τσέλσι και αρχές ήδη ερευνούν την υπόθεση.
09.12.2018, 10:39
Με κεφάτο Πόνσε, η ΑΕΚ «καθάρισε» τη Λαμία!
Δίχως να φορτσάρει ιδιαίτερα, η ΑΕΚ επικράτησε 2-0 της Λαμίας στο ΟΑΚΑ και πανηγύρισε τη 2η συνεχόμενη νίκη...
08.12.2018, 21:56
Ήρωας Παπαδόπουλος, τιμωρός Φερνάντεθ στο 90’ και... τέζα ο ΠΑΣ!
Λύτρωση στο 90’ για τον Αστέρα Τρίπολης! Η ομάδα του Γιώργου Παράσχου έχοντας σε εξαιρετική μέρα τον...
08.12.2018, 20:06

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ... | 43  Επόμενη