ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Σε Παρίσι και Λος Άντζελες οι Ολυμπιακοί Αγώνες

Η ΔΟΕ επισημοποίησε το βράδυ της Τετάρτης, την ανάθεση των Ολυμπιακών Αγώνων σε Παρίσι (2024) και Λος Άντζελες (2028), μετά την ψηφοφορία που διενεργήθηκε στη Λίμα.

 
Η ΔΟΕ επισημοποίησε το βράδυ της Τετάρτης, την ανάθεση των Ολυμπιακών Αγώνων σε Παρίσι (2024) και Λος Άντζελες (2028), μετά την ψηφοφορία που διενεργήθηκε στη Λίμα.

Η γαλλική πρωτεύουσα, που έχει φιλοξενήσει στο παρελθόν δύο φορές τη διοργάνωση, θα την υποδεχθεί ξανά ύστερα από 100 χρόνια (1924), ενώ για την «πόλη των αγγέλων» θα είναι η τρίτη φορά, μετά το 1932 και το 1984.

Η ΔΟΕ είχε αποφασίσει να ανακοινώσει ταυτόχρονα τις διοργανώτριες πόλεις, μετά την αποχώρηση των τεσσάρων εκ των έξι υποψηφίων για τη διοργάνωση του 2024, καθώς υπήρχαν ανησυχίες για το μέγεθος, το κόστος και την πολυπλοκότητα του γεγονότος.

 
Τα ζευγάρια των play offs στο Europa League
Κόντρα στην αγγλική Μπέρνλι ο Ολυμπιακός. Και οι τρεις κυπριακές ομάδες πέρασαν στα play offs.
17.08.2018, 03:50
Στα πλέι-οφ του Europa League ο Ολυμπιακός με θρίαμβο και στην Ελβετία
Περίπατος στην Ελβετία για τον Ολυμπιακό, που πέρασε από την έδρα της Λουκέρνης με 1-3 και σφράγισε με τον...
16.08.2018, 22:41
Ο Φέντερερ «ποντάρει» σε Τσιτσιπά για το μέλλον του τένις
Ο κορυφαίος ελβετός τενίστας περιέλαβε τον νεαρό Έλληνα στην λίστα με τα ανερχόμενα ταλέντα του αθλήματος.
16.08.2018, 17:08
Οριστικό: Υπέγραψε στον ΠΑΟΚ ο Βέρνμπλουμ
Το μεγαλύτερο σίριαλ του φετινού καλοκαιριού έφτασε στο τέλος του, καθώς ο Πόντους Βέρνμπλουμ είναι οριστικά...
16.08.2018, 16:39
«Βασίλισσα» η Ατλέτικο κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης
Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε τη σεζόν της η Ατλέτικο Μαδρίτης, που ανέτρεψε την εις βάρος της...
16.08.2018, 02:19
Μαρτίνς: Έχουμε κίνητρο για τρεις λόγους
Ο Πέδρο Μαρτίνς ανέλυσε τους τρεις λόγους για τους οποίους ο Ολυμπιακός δεν πήγε για… τουρισμό στην Ελβετία...
15.08.2018, 20:55
Ηττήθηκε από τον Γκοφέν ο Τσιτσιπάς
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς δεν μπόρεσε να ξεπεράσει το εμπόδιο του Νταβίντ Γκοφέν στο τουρνουά του Σινσινάτι.
15.08.2018, 01:56
Στα πλέι οφ του Champions League προκρίθηκε η ΑΕΚ
ΑΕΚ-Σέλτικ 2-1! Έτσι η Ένωση, σε συνδυασμό με το 1-1 της Σκωτίας, προκρίθηκε στα play off του Champions League
14.08.2018, 22:59
«Τσάρος» στη Μόσχα ο ΠΑΟΚ!
Αυτός ο ΠΑΟΚ τα μπορεί όλα! Οι εξαιρετικοί Θεσσαλονικείς εκμεταλλευόμενοι και το γεγονός ότι η Σπάρτακ...
14.08.2018, 22:35
Αποχωρεί από την Formula 1 ο Φερνάντο Αλόνσο
Έπειτα αρκετούς μήνες που το συγκεκριμένο σενάριο «έπαιζε» στα media ως πιθανότητα, με σημερινή του ανάρτηση...