ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Βασικός με την Ελπίδων της Γερμανίας ο Βλαχοδήμος!

Την πρόοδο του με τον Παναθηναϊκό εξαργυρώνει και εμπράκτως ο Οδυσσέας Βλαχοδήμος. Μετά την κλήση του στην εθνική Ελπίδων της Γερμανίας, ξεκίνησε και βασικός στο φιλικό παιχνίδι με την Πορτογαλία.

 
Μεγάλη μέρα η σημερινή για τον Οδυσσέα Βλαχοδήμο!

Η πρόοδος που έχει κάνει ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού δεν εξαργυρώθηκε μόνο με την κλήση του στην εθνική Ελπίδων της Γερμανίας, αλλά και με την άμεση χρησιμοποίησή του.

Κι αυτό διότι ο νεαρός τερματοφύλακας ξεκίνησε βασικός από τον προπονητή του στο φιλικό παιχνίδι με την Πορτογαλία, που θεωρείται πρόβα τζενεράλε ενόψει της τελικής φάσης του Euro στην Πολωνία.

Αξίζει να σημειωθεί μάλιστα ότι ο Βλαχοδήμος κάνει το ντεμπούτο του με τα χρώματα της Γερμανίας στην Στουτγάρδη, όπου γεννήθηκε και μεγάλωσε.

Όσο για το παιχνίδι, ο Βλαχοδήμος δεν μπόρεσε να αποτρέψει το προβάδισμα των Πορτογάλων (στο 25’ με τον Φερνάντες της Σαμπντόρια) ωστόσο είχε δυο πολύ καλές επεμβάσεις στο δίλεπτο 41’-42’.

Πηγή: sport-fm.gr
 
Παραμένουν στην ΚΕΔ Περέιρα και Μάριν - Ξένοι διαιτητές και του χρόνου
Στον προεδρικό θώκο της ΚΕΔ θα παραμείνει ο Βίτορ Μέλο Περέιρα όπως ανέφερε ο Μπιόρν Βάσαλο στη συνέντευξη...
22.05.2019, 12:48
NBA: Ισοφάρισαν οι Ράπτορς - Πάλεψε ο Γιάννης
Ούτε στο δεύτερο ματς στο Τορόντο κατάφεραν οι Μπακς να κάνουν το break που θα τους έφερνε μια ανάσα από...
22.05.2019, 06:21
Το συγκινητικό «αντίο» του Χάμιλτον στον Λάουντα
Με μια ανάρτησή στο προφίλ του στο instagram ο Λιούις Χάμιλτον αποχαιρέτησε τον Νίκι Λάουντα.
21.05.2019, 21:20
«Έφυγε» ο θρύλος της Formula 1 Νίκι Λάουντα
Ένας θρυλικός πιλότος της Formula 1, που έγραψε ιστορία και πλήρωσε τόσο ακριβά την αγάπη του για το...
21.05.2019, 05:00
Νικητής με σκορ 20-0 ο Παναθηναϊκός και μηδενισμός για τον Ολυμπιακό!
Στον Παναθηναϊκό και τυπικά το… ροζ φύλλο του ντέρμπι με τον Ολυμπιακό!
20.05.2019, 19:43
Ο Ολυμπιακός δεν κατεβαίνει στο ΟΑΚΑ για το ντέρμπι με τον ΠΑΟ
Η ΚΑΕ Ολυμπιακός ενημέρωσε επίσημα την αστυνομία πως δεν θα κατέβει στο ΟΑΚΑ για το ματς με τον Παναθηναϊκό.
20.05.2019, 13:44
Βολιβία: Η στιγμή που διαιτητής καταρρέει μέσα σε γήπεδο και πεθαίνει (vid)
Αξιοσημείωτο είναι ότι το ματς συνεχίστηκε κανονικά μέχρι τέλους
20.05.2019, 09:16
NBA: «Κλείδωσαν» τον Γιάννη και μείωσαν σε 2-1 οι Ράπτορς
Έχουν δρόμο ακόμη οι τελικοί της Ανατολής, καθώς οι Ράπτορς απάντησαν στους Μπακς νικώντας μετά από δύο...