ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Θέμα στον Guardian η καθιστική διαμαρτυρία στο ΑΕΛ – Αχαρναϊκός

Η βρετανική ιστοσελίδα κάνει ιδιαίτερη αναφορά στην καθιστική διαμαρτυρία στο παιχνίδι ΑΕΛ – Αχαρναϊκός.

 
«Ένα παιχνίδι της δεύτερης κατηγορίας της Ελλάδας καθυστέρησε να ξεκινήσει καθώς οι παίκτες πραγματοποίησαν καθιστική διαμαρτυρία για τους θανάτους των μεταναστών στην προσπάθειά τους να φτάσουν στα νησιά του Αιγαίου»...

Η ιστοσελίδα του Guardian κάνει ιδιαίτερη αναφορά στην απόφαση των ποδοσφαιριστών του αγώνα ΑΕΛ – Αχαρναϊκός να διαμαρτυρηθούν για τους θανάτους των μεταναστών.

Στο δημοσίευμα αυτό γίνεται αναφορά για τα όσα συμβαίνουν στα ελληνικά νησιά και τους θανάτους των μεταναστών.

«Η... χειρονομία αυτή έρχεται 24 ώρες μετά από την ανακοίνωση της Διεθνούς Ολυμπιακής Επιτροπής ότι η φλόγα των Ολυμπιακών Αγώνων 2016 θα περάσει από τον Ελαιώνα στον χώρο συγκέντρωσης των μεταναστών στην Αθήνα, ενώ ένας μετανάστης θα είναι ανάμεσα στους λαμπαδηδρόμους», καταλήγει το σχετικό δημοσίευμα.
 
Συμφωνία ΠΑΟΚ με Κοεντράο
Τη σπουδαία μεταγραφή του Φάμπιο Κοεντράο ετοιμάζεται να ολοκληρώσει ο ΠΑΟΚ!
18.07.2019, 23:54
Το Λαύριο απέσυρε το αίτημα παραμονής του και επιβεβαίωσε το deal με Κύμη
Σε μία ενέργεια, με την οποία επιβεβαίωσε πως βρήκε τον δρόμο για να μείνει στην Α1, προέβη το Λαύριο.
18.07.2019, 00:33
Διέλυσε τη Φέγενορντ στην Ολλανδία ο Παναθηναϊκός
Ο Παναθηναϊκός πετούσε… φωτιές στις αντεπιθέσεις και εκμεταλλευόμενος την ταχύτητά του, αλλά και το μηδέν...
18.07.2019, 00:00
«Χωρίζουν» Ολυμπιακός - Μάντζαρης, στην Ούνικς ο παίκτης
Λεπτομέρειες απομένουν για την αποχώρηση του Βαγγέλη Μάντζαρη από τον Ολυμπιακό, με τον διεθνή γκαρντ να...
17.07.2019, 14:51
NBA: Στους Μπακς και επισήμως ο Θανάσης
Συμπαίκτης του MVP του NBA Γιάννη Αντετοκούνμπο είναι και επίσημα ο αδερφός του Θανάσης, στους Μιλγουόκι...
17.07.2019, 06:42
Ανανέωσε ο Σπανούλης στον Ολυμπιακό
Τα ερυθρόλευκα θα συνεχίσει να φοράει και του χρόνου ο Βασίλης Σπανούλης καθώς στη συνάντηση του αρχηγού του...
17.07.2019, 01:21
Έτοιμος για τις αναμετρήσεις με Βικτόρια Πλζεν ο Ολυμπιακός
Πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο οι Πειραιώτες ήταν μπροστά 2-0 με γκολ των Μασούρα και Γκερέρο (4’...
16.07.2019, 23:38
Ταξίδεψε με άνεση στο 5ο Santorini Experience
- 50% έκπτωση από όλα τα νησιά του Αιγαίου.
16.07.2019, 18:27
Με Ολυμπιακό η νέα προκήρυξη της ΕΟΚ για την Α2
Ολυμπιακός και Κολοσσός προστέθηκαν στις ομάδες που έχουν δικαίωμα συμμετοχής στην Α2.
16.07.2019, 14:43
Ανακοίνωσε Γουάιλι η ΚΑΕ Παναθηναϊκός
Παίκτης του Παναθηναϊκού κι επίσημα ο Τζέικομπ Γουάιλι.
16.07.2019, 11:40

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ... | 50  Επόμενη