Ισοπαλία χωρίς γκολ, αλλά με νεύρα για Βέροια και Ηρακλή

Xωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της Βέροιας με τον Ηρακλή (0-0), η οποία έκλεισε την 11η αγωνιστική της Super League, με τις δύο ομάδες να ψάχνουν το γκολ της νίκης, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Κακό το πρώτο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να έχουν την κατοχή, όμως τα σκληρά μαρκαρίσματα έφεραν πολλά νεύρα, με αποτέλεσμα το θέαμα να είναι μηδενικό.

Στο δεύτερο 45λεπτο, οι δύο ομάδες παρουσιάστηκαν πιο επιθετικές, όμως καμία δεν κατάφερε να πετύχει το πολυπόθητο τέρμα που θα της χάριζε τους τρεις βαθμούς.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Βέροια (Γεωργιάδης): Λόπεθ, Νέτο, Ετζενγκέλε, Όστοϊτς, Γιαννούλης, Μαραγκός, Άρτσε (81’ Κόλα), Μαγέφσκι, Ναζλίδης, Καϊκούτ (62’ Γιουσούφ), Μερεμπασβίλι (46’ Αμπντούν).

Ηρακλής (Παπαδόπουλος): Χουάντερσον, Μπουκουβάλας, Σαραμαντάς, Μπαρτολίνι, Καρασαλίδης, Ρομάνο, Μακρής (68’ Ζιαμπάρης), Κυριακίδης (46’ Μπουλούτ), Ιντζόγλου, Τσιλιανίδης (77’ Πασάς), Βέλλιος.
Πηγή: soccerplus.gr