Super League: Νίκη ελπίδας για τον Πλατανιά, 1-0 την Καλλονή

Σημαντικό τρίποντο στην προσπάθειά του για παραμονή στη Super League πήρε ο Πλατανιάς. Οι Κρητικοί επικράτησαν 1-0 της Καλλονής στα Περιβόλια με γκολ του Τόρες (47’) και διατήρησαν τις ελπίδες τους για την αποφυγή του υποβιβασμού.

Οι Χανιώτες ξεκίνησαν καλύτερα στο ματς, όμως οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν στροφές και έχασα την μεγαλύτερη ευκαιρία του πρώτο ημιχρόνου, όταν η προσπάθεια του Πετρόπουλου στο 27’ σταμάτησε στο δοκάρι του Ολιμπά.

Το δεύτερο 45λεπτο ξεκίνησε με γκολ για τον Πλατανιά, με δράστη τον Τόρες (47’). Στη συνέχεια, οι γηπεδούχοι έλεγξαν το ματς και κατάφεραν το σφύριγμα της λήξης τους βρήκε νικητές.