ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Ευρωμπάσκετ: Στην κορυφή της Ευρώπης η Γαλλία

Ήταν ο τρίτος τελικός σε Ευρωμπάσκετ για τους τρικολόρ, αλλά ο πρώτος που βρέθηκαν στο υψηλότερο σκαλί του βάθρου.

 
Τον πρώτο ευρωπαϊκό τίτλο της ιστορίας της πανηγυρίζει η Γαλλία, που επικράτησε στον τελικό του Ευρωμπάσκετ της Λιθουανίας με 80-66.

Ήταν ο τρίτος τελικός σε Ευρωμπάσκετ για τους τρικολόρ, αλλά ο πρώτος που βρέθηκαν στο υψηλότερο σκαλί του βάθρου.

Τα δεκάλεπτα: 19-22, 50-34, 68-50, 80-66

Γαλλία (Κολέ): Λοβερνέ 2, Μπατούμ 17(3), Ντιό 5(1), Πετρό 8, Καουντί, Πάρκερ 12, Ερτέλ, Πιετρούς 6, Ντε Κολό 4, Ντιαό 15(1), Αζινσά 4, Ζελαμπάλ 7.
Λιθουανία (Καζλάουσκας): Μοτεγιούνας, Καλνιέτις 19(2), Κουζμίνσκας, Λαβρίνοβιτς 7(1), Ματσιούλις 7(1), Σεϊμπούτις 10, Κλέιζα 20(3), Πότσιους 3, Βαλαντσιούνας, Γιαβτόκας.

 
Πρόωρος τελικός: Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός στα ημιτελικά του Κυπέλλου!
Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός και Κύμη ΠΑΟΚ ανέδειξε η κλήρωση στα ημιτελικά.
10.12.2018, 13:48
Η Ρίβερ κατέκτησε το Κόπα Λιμπερταδόρες στην παράταση
Με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης, η Ρίβερ Πλέιτ νίκησε με ανατροπή την Μπόκα στο «Σαντιάγο...
10.12.2018, 00:41
Ανατροπή… πρωταθλητή ο ΠΑΟΚ!
Ξετύλιξε το δώρο ο ΠΑΟΚ. Κάνοντας come back κόντρα στην ΑΕΛ (με 10 από το 45') με πέναλτι του Πρίγιοβιτς και...
09.12.2018, 21:59
Νοκ άουτ με τρεις… μπαλωθιές του ΟΦΗ ο Παναθηναϊκός!
Εκμεταλλευόμενος τα λάθη του Παναθηναϊκού, ο ανώτερος ΟΦΗ σκόραρε για πρώτη φορά φέτος τρία γκολ -με...
09.12.2018, 19:33
«Πνίγηκε» στα Πηγάδια ο Ολυμπιακός
Ένας αναποτελεσματικός Ολυμπιακός, κόλλησε στο 1-1 με την Ξάνθη και έχασε έδαφος στην κούρσα για τον τίτλο.
09.12.2018, 18:11
1o τουρνουά τένις Junior OPEN ΑΟ Παλαιού Φαλήρου
Στόχος μας είναι η συμμετοχή στην άθληση, στην ψυχαγωγία, καθώς και στην γνωριμία και σύσφιξη των σχέσεων...
09.12.2018, 14:59
Βρετανία: Ρατσιστική επίθεση οπαδού της Τσέλσι στον Στέρλινγκ (βίντεο)
Πολύ άσχημο περιστατικό, Τσέλσι και αρχές ήδη ερευνούν την υπόθεση.
09.12.2018, 10:39
Με κεφάτο Πόνσε, η ΑΕΚ «καθάρισε» τη Λαμία!
Δίχως να φορτσάρει ιδιαίτερα, η ΑΕΚ επικράτησε 2-0 της Λαμίας στο ΟΑΚΑ και πανηγύρισε τη 2η συνεχόμενη νίκη...
08.12.2018, 21:56
Ήρωας Παπαδόπουλος, τιμωρός Φερνάντεθ στο 90’ και... τέζα ο ΠΑΣ!
Λύτρωση στο 90’ για τον Αστέρα Τρίπολης! Η ομάδα του Γιώργου Παράσχου έχοντας σε εξαιρετική μέρα τον...
08.12.2018, 20:06
Εκτεταμένα επεισόδια στο κλειστό του Πανιωνίου στη Νέα Σμύρνη
Σαράντα άτομα προσπάθησαν να μπουν στο γήπεδο χωρίς εισιτήριο.
08.12.2018, 17:47

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ... | 43  Επόμενη