ΖΩΗ


Η ειδυλλιακή φωτογραφία του Τσίπρα με Μέρκελ που κάνει θραύση στο διαδίκτυο

Η φωτογραφία, που ανάρτησε ο πρωθυπουργός στο Instagram, έχει πάνω από 3.300 λάικ, αλλά και πολλά ειρωνικά σχόλια

 
Θραύση κάνει στο διαδίκτυο η... ειδυλλιακή φωτογραφία του Αλέξη Τσίπρα με την Άνγκελα Μέρκελ την Πέμπτη το βράδυ κατά την πρώτη ημέρα της επίσκεψής της. 

Η φωτογραφία του πρωθυπουργού με τη γερμανίδα καγκελάριο θυμίζει κάτι από Χόλιγουντ, με τον κ. Τσίπρα να φαίνεται να δείχνει τη νυχτερινή Αθήνα στην κ. Μέρκελ, κάνοντας λόγο για "μια Ελλάδα διαφορετική" και "μια Ελλάδα που εξέρχεται από την κρίση".  

Η φωτογραφία, που ανάρτησε ο πρωθυπουργός στο Instagram, έχει πάνω από 3.300 λάικ, αλλά και πολλά ειρωνικά σχόλια.



 
H πρώτη κοντινή φωτογραφία του Άρτσι για την ημέρα του Πατέρα (φωτογραφίες)
Το βασιλικό ζευγάρι επέλεξε τη σημερινή ημέρα που είναι η γιορτή του Πατέρα, για να δημοσιεύσει φωτογραφία...
16.06.2019, 16:25
Στους Jethro Tull ο πρόεδρος της ΝΔ Κ. Μητσοτάκης με την κόρη του
15.06.2019, 22:53
Γαλλία: Με ιλίγγους και πονοκεφάλους νοσηλεύεται ο Αλέν Ντελόν
Τα συμπτώματα αυτά πιθανόν οφείλονται στην καρδιακή αρρυθμία από την οποία πάσχει ο ηθοποιός
14.06.2019, 21:13
Εμφάνιση έκπληξη της Κιμ Καρντάσιαν στον Λευκό Οίκο (Video+pics)
Η σταρ των ριάλιτι, Κιμ Καρντάσιαν επισκέφθηκε τον Λευκό Οίκο προκειμένου να βοηθήσει το πρόγραμμα που...
14.06.2019, 10:18
Ένα παιδί μετράει τις λέξεις: Προσφυγόπουλο διδάσκει ελληνικά μέσω Facebook
Ο νεαρός Παλαιστίνιος πιστεύει ότι οι πρόσφυγες που φθάνουν στην Ελλάδα πρέπει να καταβάλουν προσπάθεια να...
13.06.2019, 16:49
Oι αδελφοί Αντετοκούνμπο το... έριξαν στο χορό, και είναι ταλαντούχοι (vid)
Αναμένουμε εναγωνίως και τους υπόλοιπους δύο αδελφούς (Θανάσης και Αλέξης) να δείξουν εάν το ‘χουν ως...
12.06.2019, 22:37
Παγκόσμια Ημέρα κατά της παιδικής εργασίας: Νέα στοιχεία για το φαινόμενο
Η παιδική εργασία φαίνεται ότι θα συνεχίσει να αποτελεί φαινόμενο γερά ριζωμένο κυρίως στις φτωχιές κοινωνίες.
12.06.2019, 08:53
Ο Αρκάς για τη «μετακόμιση» από το Μαξίμου και το ηθικό πλεονέκτημα
Tη «μετακόμιση» του ΣΥΡΙΖΑ από το Μέγαρο Μαξίμου σχολιάζει ο Αρκάς με νέο του σκίτσο, συνδυαστικά με τη...
11.06.2019, 21:08
Στον Βοϊδομάτη για ράφτινγκ ο Κώστας Καραμανλής (φωτο)
Ο Κώστας Καραμανλής ήταν ευδιάθετος και έβγαλε selfies
11.06.2019, 18:02
Οι ήρωες της DIGEA ταξίδεψαν στο Ηράκλειο Κρήτης
Περισσότερα από 200 παιδιά ήταν αυτή τη φορά οι Ήρωες της Digea στην εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε το...