ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Στους Μπακς και ο Θανάσης Αντετοκούνμπο!

Συμπαίκτης με τον αδερφό του Γιάννη, ο Θανάσης Αντετοκούνμπο, καθώς αναμένεται να υπογράψει διετές συμβόλαιο με τους Μπακς!

 
Μετακομίζει στο ΝΒΑ ο Θανάσης Αντετοκούνμπο! 

Ο 27χρονος φόργουορντ, ο οποίος έμεινε ελεύθερος από τον Παναθηναϊκό, σύμφωνα με το «Eurohoops» πάει στο Μιλγουόκι, προκειμένου να αγωνιστεί στο πλάι του αδερφού του Γιάννη, στους Μπακς. 

Όπως αναφέρεται, ο πρώην «πράσινος» αναμένεται να υπογράψει συμβόλαιο διάρκειας δύο ετών με τα «ελάφια». 

Μάλιστα, στους Μπακς την επόμενη σεζόν θα σμίξουν οι οικογένειες, καθώς εκτός από τα αδέρφια Αντετοκούνμπο, Γιάννης και Θανάσης, θα είναι και αυτά των Λόπεζ, Μπρουκ (που ήταν ήδη στην ομάδα) και Ρόμπιν, ο οποίος μέχρι πρότινος έπαιζε στους Μπουλς. 

Τα τελευταία δύο χρόνια, ο Θανάσης ήταν στον Παναθηναϊκό, με τον οποίο φέτος είχε κατά μέσο όρο 4,2 πόντους και 1,8 ριμπάουντ, στην Ευρωλίγκα. 




sport-fm.gr
 
Κλήρωση του… χεριού μας στα προκριματικά του Ευρωμπάσκετ 2021
Στους ομίλους όπου συμμετέχουν οι τέσσερις οικοδέσποινες θα προκρίνονται στα τελικά οι δύο άλλες ομάδες που...
22.07.2019, 14:40
Προκριματικά Champions League:Mε Άγιαξ ο ΠΑΟΚ, με Μπασακσεχίρ ο Ολυμπιακός
Οι Θεσσαλονικείς κληρώθηκαν να αντιμετωπίσουν τον Άγιαξ, στις 6 ή 7 και 13 Αυγούστου.
22.07.2019, 13:19
Είπε το «ναι» στον Παναθηναϊκό ο Τζόνσον - Απομένουν οι υπογραφές!
Ο Τζόνσον είναι ένας παίκτης με μεγάλη εμπειρία στο ΝΒΑ με θητεία σε Τίμπεργουλβς, Σανς, Λέικερς, Κλίπερς...
22.07.2019, 11:24
Δεν έκανε την υπέρβαση με ΗΠΑ η Εθνική πόλο γυναικών
Καμία αντίσταση δεν μπόρεσε να φέρει στις ανώτερες ΗΠΑ η Εθνική ομάδα πόλο των γυναικών, καθώς ηττήθηκε...
22.07.2019, 09:58
Πάει Lakers ο Κώστας Αντετοκούνμπο!
Οι Λέικερς πήραν τον Κώστα Αντετοκούνμπο από τη waivers list!
22.07.2019, 09:04
Υπέστη έμφραγμα και κατέρρευσε στο γήπεδο ο προπονητής της Ντ Βουκουρεστίου
Σοκαριστικές στιγμές στο ρουμάνικο ντέρμπι ανάμεσα στη Ντιναμό Βουκουρεστίου και την Κραϊόβα.
21.07.2019, 22:50
Ολυμπιακός: Γήπεδο 15.000 θέσεων στο Ελληνικό οραματίζονται οι Αγγελόπουλοι
Μετά τις προγραμματικές δηλώσεις του πρωθυπουργού, Κυριάκου Μητσοτάκη, στη βουλή, όπου μεταξύ άλλων...
21.07.2019, 17:26
Ο Μανωλάς χορεύει τους παίχτες της Νάπολι... συρτάκι (video)
Ο Κώστας Μανωλάς ανήκει πλέον στην Νάπολι και τους χορεύει συρτάκι.
20.07.2019, 15:54
Κοντά σε συμφωνία με Τζον Φαν Σιπ για την Εθνική η ΕΠΟ
Άλλωστε, η ΕΠΟ, το διάστημα της αναζήτησης ενός αντικαταστάτη του Αναστασιάδη είχε ασχολήθηκε αρκετά με...
20.07.2019, 13:59
Οριστικό: Κατέθεσε συμμετοχή σε Α2 και Κύπελλο ο Ολυμπιακός
Τη διαδικασία για να αγωνιστεί την προσεχή σεζόν στην Α2 και στο Κύπελλο Ελλάδας κίνησε ο Ολυμπιακός.
19.07.2019, 20:26

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ... | 50  Επόμενη