ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Europa League: Πάρτι της Άρσεναλ στο «Μεστάγια»

Φτιαγμένη για κούπα η Άρσεναλ, η οποία με τον Ομπαμεγιάνγκ να πετυχαίνει χατ-τρικ και τον Λακαζέτ να σκοράρει ένα τέρμα, διέλυσε στην έδρα της, την Βαλένθια (2-4) και προκρίθηκε στον τελικό.

 
Φτιαγμένη για κούπα η Άρσεναλ, η οποία με τον Ομπαμεγιάνγκ να πετυχαίνει χατ-τρικ και τον Λακαζέτ να σκοράρει ένα τέρμα, διέλυσε στην έδρα της, την Βαλένθια (2-4) και προκρίθηκε στον τελικό. 

Με τον Ομπαμεγιάνγκ να κάνει πράματα και θάματα, να σκοράρει χατ-τρικ και τον Λακαζέτ να βρίσκει και αυτός τον δρόμο προς τα δίχτυα, η Άρσεναλ πέρασε... άερα από το «Μεστάγια» (2-4) και σε συνδυασμό με τη νίκη της στο πρώτο ματς με 3-1, προκρίθηκε στον τελικό του Europa League. 

Για πρώτη φορά σε ευρωπαϊκό τελικό μετά το 2006 πέρασε η Άρσεναλ, η οποία θέλει σαν... τρελή την κούπα για να αγωνίζεται στο Champions League της επόμενης χρονιάς!


 
Κλήρωση του… χεριού μας στα προκριματικά του Ευρωμπάσκετ 2021
Στους ομίλους όπου συμμετέχουν οι τέσσερις οικοδέσποινες θα προκρίνονται στα τελικά οι δύο άλλες ομάδες που...
22.07.2019, 14:40
Προκριματικά Champions League:Mε Άγιαξ ο ΠΑΟΚ, με Μπασακσεχίρ ο Ολυμπιακός
Οι Θεσσαλονικείς κληρώθηκαν να αντιμετωπίσουν τον Άγιαξ, στις 6 ή 7 και 13 Αυγούστου.
22.07.2019, 13:19
Είπε το «ναι» στον Παναθηναϊκό ο Τζόνσον - Απομένουν οι υπογραφές!
Ο Τζόνσον είναι ένας παίκτης με μεγάλη εμπειρία στο ΝΒΑ με θητεία σε Τίμπεργουλβς, Σανς, Λέικερς, Κλίπερς...
22.07.2019, 11:24
Δεν έκανε την υπέρβαση με ΗΠΑ η Εθνική πόλο γυναικών
Καμία αντίσταση δεν μπόρεσε να φέρει στις ανώτερες ΗΠΑ η Εθνική ομάδα πόλο των γυναικών, καθώς ηττήθηκε...
22.07.2019, 09:58
Πάει Lakers ο Κώστας Αντετοκούνμπο!
Οι Λέικερς πήραν τον Κώστα Αντετοκούνμπο από τη waivers list!
22.07.2019, 09:04
Υπέστη έμφραγμα και κατέρρευσε στο γήπεδο ο προπονητής της Ντ Βουκουρεστίου
Σοκαριστικές στιγμές στο ρουμάνικο ντέρμπι ανάμεσα στη Ντιναμό Βουκουρεστίου και την Κραϊόβα.
21.07.2019, 22:50
Ολυμπιακός: Γήπεδο 15.000 θέσεων στο Ελληνικό οραματίζονται οι Αγγελόπουλοι
Μετά τις προγραμματικές δηλώσεις του πρωθυπουργού, Κυριάκου Μητσοτάκη, στη βουλή, όπου μεταξύ άλλων...
21.07.2019, 17:26
Ο Μανωλάς χορεύει τους παίχτες της Νάπολι... συρτάκι (video)
Ο Κώστας Μανωλάς ανήκει πλέον στην Νάπολι και τους χορεύει συρτάκι.
20.07.2019, 15:54
Κοντά σε συμφωνία με Τζον Φαν Σιπ για την Εθνική η ΕΠΟ
Άλλωστε, η ΕΠΟ, το διάστημα της αναζήτησης ενός αντικαταστάτη του Αναστασιάδη είχε ασχολήθηκε αρκετά με...
20.07.2019, 13:59
Οριστικό: Κατέθεσε συμμετοχή σε Α2 και Κύπελλο ο Ολυμπιακός
Τη διαδικασία για να αγωνιστεί την προσεχή σεζόν στην Α2 και στο Κύπελλο Ελλάδας κίνησε ο Ολυμπιακός.
19.07.2019, 20:26

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ... | 50  Επόμενη