ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Η Χάλεπ κατέκτησε, με ανατροπή, το Roland Garros

Η Ρουμάνα έχασε το πρώτο σετ στο κόκκινο χώμα του Παρισιού όμως στη συνέχεια ανέβασε ρυθμούς και επικράτησε στον μεγάλο τελικό.

 
Ήρθε, με καθυστέρηση, η δικαίωση για την Σιμόνα Χάλεπ!

Μετά από τρεις ανεπιτυχείς τελικούς σε επίπεδο Grand Slam, η Ρουμάνα κατάφερε να πανηγυρίσει τον πρώτο μεγάλο τίτλο της καριέρας της, κατακτώντας το φετινό Roland Garros.

Το νούμερο ένα της κατάταξης, που αποτελεί τη τελευταία διετία την πιο «δυνατή» τενίστρια (λόγω και της μέχρι πρότινος απουσία της Σερένα Γουίλιαμς), έκαμψε με ανατροπή την αντίσταση της Σλόαν Στίβενς και σήκωσε το βαρύτιμο τρόπαιο στο Παρίσι.

Αν και η Αμερικανίδα – Νο 10 στον κόσμο – προηγήθηκε στα σετ με 6-3, στη συνέχεια η Χάλεπ βρήκε τον τρόπο να φέρει τα πάντα... τούμπα και με 6-4, 6-1, να κατακτήσει τον major τίτλο στο χώμα.

Το μεσημέρι της Κυριακής, στις 16:00, διεξάγεται ο τελικός στους άνδρες με τον «βασιλιά του χώματος», Ράφα Ναδάλ να... συγκρούεται με τον Αυστριακό Ντομινίκ Τιμ.
 
Πρόωρος τελικός: Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός στα ημιτελικά του Κυπέλλου!
Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός και Κύμη ΠΑΟΚ ανέδειξε η κλήρωση στα ημιτελικά.
10.12.2018, 13:48
Η Ρίβερ κατέκτησε το Κόπα Λιμπερταδόρες στην παράταση
Με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης, η Ρίβερ Πλέιτ νίκησε με ανατροπή την Μπόκα στο «Σαντιάγο...
10.12.2018, 00:41
Ανατροπή… πρωταθλητή ο ΠΑΟΚ!
Ξετύλιξε το δώρο ο ΠΑΟΚ. Κάνοντας come back κόντρα στην ΑΕΛ (με 10 από το 45') με πέναλτι του Πρίγιοβιτς και...
09.12.2018, 21:59
Νοκ άουτ με τρεις… μπαλωθιές του ΟΦΗ ο Παναθηναϊκός!
Εκμεταλλευόμενος τα λάθη του Παναθηναϊκού, ο ανώτερος ΟΦΗ σκόραρε για πρώτη φορά φέτος τρία γκολ -με...
09.12.2018, 19:33
«Πνίγηκε» στα Πηγάδια ο Ολυμπιακός
Ένας αναποτελεσματικός Ολυμπιακός, κόλλησε στο 1-1 με την Ξάνθη και έχασε έδαφος στην κούρσα για τον τίτλο.
09.12.2018, 18:11
1o τουρνουά τένις Junior OPEN ΑΟ Παλαιού Φαλήρου
Στόχος μας είναι η συμμετοχή στην άθληση, στην ψυχαγωγία, καθώς και στην γνωριμία και σύσφιξη των σχέσεων...
09.12.2018, 14:59
Βρετανία: Ρατσιστική επίθεση οπαδού της Τσέλσι στον Στέρλινγκ (βίντεο)
Πολύ άσχημο περιστατικό, Τσέλσι και αρχές ήδη ερευνούν την υπόθεση.
09.12.2018, 10:39
Με κεφάτο Πόνσε, η ΑΕΚ «καθάρισε» τη Λαμία!
Δίχως να φορτσάρει ιδιαίτερα, η ΑΕΚ επικράτησε 2-0 της Λαμίας στο ΟΑΚΑ και πανηγύρισε τη 2η συνεχόμενη νίκη...
08.12.2018, 21:56
Ήρωας Παπαδόπουλος, τιμωρός Φερνάντεθ στο 90’ και... τέζα ο ΠΑΣ!
Λύτρωση στο 90’ για τον Αστέρα Τρίπολης! Η ομάδα του Γιώργου Παράσχου έχοντας σε εξαιρετική μέρα τον...
08.12.2018, 20:06
Εκτεταμένα επεισόδια στο κλειστό του Πανιωνίου στη Νέα Σμύρνη
Σαράντα άτομα προσπάθησαν να μπουν στο γήπεδο χωρίς εισιτήριο.
08.12.2018, 17:47

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ... | 43  Επόμενη