Copa America: Ξέσπασε στην Αϊτή με «7άρα» η Βραζιλία

H Βραζιλία, μετά την κακή πρεμιέρα κόντρα σον Ισημερινό, ξέσπασε στην Αϊτή, για την 2η αγωνιστική των ομίλων του Copa America.

Η ομάδα του Ντούνγκα «φιλοδώρησε» με επτά γκολ την αντίπαλο της (7-1) σε ένα ματς που δεν αντέχει κριτικής, με δεδομένη τη διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων.

Μόλις στο 14' ο Κουτίνιο με ωραίο σουτ έκανε το 1-0, ενώ στο 29' διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Έξι λεπτά χρειάστηκαν για το 3-0, που έκανε ο Ρενάτο Αουγκούστο.

Στο β' ημίχρονο η Βραζιλία ήταν καταιγιστική. Στο 59' ο Γκάμπριελ που πέρασε ως αλλαγή διαμόρφωσε το 4-0, με τον Λίμα στο 67' να γράφει το 5-0.

Στο 70' η Αϊτή μείωσε με γκολ του Μαρσελίν σε 5-1 με το παρθενικό της τέρμα στο Κόπα Αμέρικα. Στο 86' ο Ρενάτο Αουγκούστο ανέβασε τον δίχτυ του σκορ στο 6-1, και ο Κουτίνιο έκανε χατ – τρικ στο 92' για το τελικό 7-1.