ΠΟΛΙΤΙΚΗ


Ρήγας: Αθλιότητες κλακαδόρων τα συνθήματα κατά Βενιζέλου

«Δεν δέχομαι ότι με αυτόν τον τρόπο κάποιοι προσπαθούν να κρατηθούν στην επιφάνεια [...] Δεν θέλω να πιστεύω πως αυτός είναι ο χώρος στήριξης του Γιώργου Παπανδρέου», δήλωσε στον ΣΚΑΪ, ο βουλευτής του ΠΑΣΟΚ.

 
«Αθλιότητες», οι οποίες επιτρέπονται λόγω της «ανοχής» που υπάρχει προς το πρόσωπο του Γιώργου Παπανδρέου, χαρακτήρισε στον ΣΚΑΪ ο γραμματέας της Κ.Ο. του ΠΑΣΟΚ Παναγιώτης Ρήγας τα συνθήματα-αιχμές κατά του Ευάγγελου Βενιζέλου που ακούστηκαν το βράδυ της Δευτέρας, κατά την εκδήλωση στο Ίδρυμα Ανδρέας Παπανδρέου.

Ο κ. Ρήγας σημείωσε πως το περιστατικό ήταν η αστεία εκδοχή ενός «πολιτικού τζιχαντισμού» και «φανατισμού», αποδίδοντας τις «αθλιότητες» σε μία ομάδα «50 ή 100 κλακαδόρων» που «δεν εκφράζουν τον πολιτισμό του ΠΑΣΟΚ».

Εκτίμησε πάντως πως η ένταση δεν ήταν στημένη από τον Γιώργο Παπανδρέου.

«Δεν δέχομαι ότι με αυτόν τον τρόπο κάποιοι προσπαθούν να κρατηθούν στην επιφάνεια [...] Δεν θέλω να πιστεύω πως αυτός είναι ο χώρος στήριξης του Γιώργου Παπανδρέου», προσέθεσε.
 
Εξελέγησαν οι 8 Αντιπρόεδροι της Βουλής
Σαρωτική η εκλογή Νικήτα Κακλαμάνη στο αξίωμα του Α’ Αντιπροέδρου με 290 ψήφους σε σύνολο 295 ψηφισάντων και...
18.07.2019, 16:34
Επίσημα νέος έλληνας επίτροπος ο Μαργαρίτης Σχοινάς
Για την απόφαση του αυτή ο πρωθυπουργός θα ενημερώσει άμεσα τη νέα πρόεδρο του Κολλεγίου των Επιτρόπων
18.07.2019, 14:44
Γεροβασίλη: Τι κρύβει η ματαίωση του διαγωνισμού για τις νέες ταυτότητες;
«Με τη δημιουργία του νέου Ο.Π.Σ.Ε.Α. οι νέες ταυτότητες και τα άλλα έγραφα ασφαλείας θα ακολουθούν πλήρως...
18.07.2019, 13:55
Ο νέος Γενικός και Ειδικός Γραμματέας της Βουλής
Γιώργος Μυλωνάκης και Βασίλης Μπαγιώκος αντικαθιστούν τους Κώστα Αθανασίου και Κώστα Βασιλάκη.
18.07.2019, 13:43
O Μιχάλης Καλογήρου διευθυντής του γραφείου του Αλέξη Τσίπρα
Την ίδια θέση παλιότερα κατείχε ο Νίκος Παππάς.
18.07.2019, 13:32
Ποτάμι σε Μαυρωτά: Καλή επιτυχία Γιώργο αλλά...
Το πολιτικό συμβούολιο του Ποταμιού έκανε αποδεκτή την παραίτηση του Γιώργου Μαυρωτά
18.07.2019, 12:18
Στιχομυθία Μηταράκη - Πολάκη για τις... κατσαρίδες στο καφενείο της Βουλής
«Είναι η εποχή που βγαίνουν οι κατσαρίδες τώρα. Δεν έχεις στο σπίτι σου;», επέμεινε ο τέως αναπληρωτής...
18.07.2019, 11:13
Νέος Πρόεδρος Βουλής ο Κώστας Τασούλας με ρεκόρ ψήφων
Την εκλογή του κ. Τασούλα στήριξαν οι ΚΟ της ΝΔ, του ΣΥΡΙΖΑ, του ΚΙΝΑΛΛ, της Ελληνικής Λύσης και του ΜεΡΑ25.
18.07.2019, 09:57
Γεωργιάδης: Επιτυχία των επιχειρήσεων για να πάει όλη η κοινωνία μπροστά
«Θέλουμε την επιτυχία των επιχειρήσεων για να μην αφήσουμε κανέναν πίσω. Όλη η κοινωνία θα πάει μπροστά αν...