ΕΛΛΑΔΑ


Η Γερμανική Πρεσβεία καλωσορίζει το καλοκαίρι με πεδιλάκι και σοσονάκι!

Με ένα άκρως αυτοσαρκαστικό μήνυμα, ένδειξη του υψηλού χιούμορ που χαρακτηρίζει τα στελέχη της, επέλεξε η γερμανική πρεσβεία να για να κηρύξει την έναρξη του καλοκαιριού.

 
Με ένα άκρως αυτοσαρκαστικό μήνυμα, ένδειξη του υψηλού χιούμορ που χαρακτηρίζει τα στελέχη της, επέλεξε η γερμανική πρεσβεία να για να κηρύξει την έναρξη του καλοκαιριού.

Σε μήνυμά της που ανήρτησε στον επίσημο λογαριασμό της στο twitter αναφέρει:

«Πεδιλάκι, σοσονάκι, έτοιμοι για καλοκαιράκι!» συνοδευόμενο από την ανάλογης αισθητικής φωτογραφία.


 
Πυρκαγιά σε αγροτική έκταση στη Θάσο
Οι φλόγες δεν απειλούν κατοικημένη περιοχή και καίνε καλαμιές, χαμηλή βλάστηση και ελιές.
20.07.2019, 14:33
Φωτιά σε εξέλιξη στο λόφο Κουτσούρια δίπλα στο Ναύπλιο (ΦΩΤΟ)
Καίει χορτολιβαδική έκταση.
20.07.2019, 13:29
Συνελήφθη 41χρονος για παράνομη μεταφορά μεταναστών και πλαστογραφία
Κατά τον έλεγχο διαπιστώθηκε επίσης ότι το φορτηγό έφερε πλαστές πινακίδες κυκλοφορίας.
20.07.2019, 12:04
Πάτρα: Έκρηξη σε αυτόματο μηχάνημα ανάληψης χρημάτων
Οι άγνωστοι δράστες προσέγγισαν το μηχάνημα που είναι τοποθετημένο στην είσοδο του Σταυροπούλειου...
20.07.2019, 11:58
Άγρια κόντρα Τσελέντη- Λέκκα στον απόηχο του ισχυρού σεισμού της Αθήνας
Κόντρα ξέσπασε - για ακόμα μία φορά - μεταξύ των σεισμολόγων στον απόηχο του χθεσινού σεισμού που...
20.07.2019, 11:15
Κλειστή σήμερα η Μονή Δαφνίου λόγω προβλημάτων από τον σεισμό
Το μνημείο θα παραμείνει κλειστό το Σάββατο, 20 Ιουλίου, προκειμένου να επιληφθεί του θέματος το...
20.07.2019, 11:08
Δήμος Αθηναίων: Συνεχίζονται οι έλεγχοι για τυχόν ζημιές από τον σεισμό
Τριάντα κλιμάκια μηχανικών του Δήμου Αθηναίων καθώς και συνεργεία της Δημοτικής Αστυνομίας, συνεχίζουν και...
20.07.2019, 10:38
Επεισόδια με μολότοφ κατά διμοιρίας των ΜΑΤ επί της Χαριλάου Τρικούπη
Δεν έγιναν συλλήψεις ή προσαγωγές.
20.07.2019, 09:40
Σεισμός στην Αθήνα: Στους Δήμους οι δηλώσεις για τις ζημιές
Ήδη όπως ανακοίνωσε το υπουργείο Υποδομών έχουν διατεθεί περισσότεροι από 50 μηχανικοί για τη συγκρότηση των...