ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Το συγκινητικό «αντίο» του Χάμιλτον στον Λάουντα

Με μια ανάρτησή στο προφίλ του στο instagram ο Λιούις Χάμιλτον αποχαιρέτησε τον Νίκι Λάουντα.

 
Με μια ανάρτησή στο προφίλ του στο Ιnstagram ο σημερινός θρύλος της Formula 1 Λιούις Χάμιλτον αποχαιρέτησε έναν άλλο θρύλο, τον Νίκι Λάουντα. 

«Φίλε μου το παλεύω για να πιστέψω ότι έφυγες. Θα μου λείψουν οι συζητήσεις μας, τα γέλια μας, οι μεγάλες αγκαλιές μας μετά τις νίκες μας στους αγώνες. Ήταν πραγματικά μια μεγάλη τιμή το να δουλεύω δίπλα σου στα τελευταία επτά χρόνια. Δεν θα ήμουν σε αυτή την ομάδα εάν δεν ήσουν εσύ. Ο Θεός να αναπαύσει την ψυχή σου. Σε ευχαριστώ που ήσουν ένα λαμπρό φως στη ζωή μου. Θα είμαι πάντα εκεί, κοντά στην οικογένειά σου όποτε με χρειαστούν. Σε αγαπάω. Ο παντοτινός σου φίλος, Λιούις», αναφέρει ο Βρετανός πιλότος σε ένα συγκινητικό μήνυμα. 

Όπως γίνεται εύκολα αντιληπτό από τη σχετική ανάρτηση ο Χάμιλτον διατηρούσε εξαιρετικές σχέσεις με τον Λάουντα. Μάλιστα, ο τελευταίος είχε παίξει καθοριστικό ρόλο για να πάρει ο Βρετανός πιλότος μεταγραφή στη Μερσέντες το 2012. 



 
Χρυσό η Άννα Κορακάκη στο Μινσκ
Η Άννα Κορακάκη κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 25 μ. αεροβόλο πιστόλι στους δεύτερους Ευρωπαϊκούς Αγώνες...
26.06.2019, 15:39
Γιαννακόπουλος: Άκουσα αυτά που ήθελα από τον Μητσοτάκη, περιμένω πράξεις
Συγκρατημένα αισιόδοξος, αλλά και ικανοποιημένος από αυτά που άκουσε από τον Κυριάκο Μητσοτάκη δήλωσε ο...
26.06.2019, 14:13
Προκλητικές δηλώσεις για Αντετοκούνμπο: «Ο Γιάννης δεν είναι Έλληνας»
Τι δήλωσε ο Νιγηριανής καταγωγής πρόεδρος των Τορόντεο Ράπτορς
25.06.2019, 21:12
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Από τα Σεπόλια στην κορυφή του κόσμου
Τον τίτλο αυτό τον περίμεναν με μεγάλη προσμονή οι Μπακς και δεν έμειναν απλά στα συγχαρητήρια προς τον...
25.06.2019, 10:55
Το tweet Μητσοτάκη για τον Γιάννη Αντετοκούνμπο: Μας κάνεις περήφανους!
«Μας έφτιαξε τη μέρα» είπε επίσης ο επικεφαλής της ΝΔ μιλώντας στο Θέμα 104,6.
25.06.2019, 09:10
Ο Γιάννης MVP της σεζόν στο NBA! (video)
Ιστορία έγραψε τα ξημερώματα της Τρίτης ο Γιάννης Αντετοκούνμπο.
25.06.2019, 07:09
Κόπα Αμέρικα: Ο Καβάνι «σκότωσε» τη Χιλή
Η Ουρουγουάη νίκησε 1-0 τη Χιλή στο 82’ στην τρίτη αγωνιστική του τρίτου ομίλου του Copa America της...
25.06.2019, 04:44
Μπάσκετ: «Μπέρδεμα» με την επιστροφή Ντένμον στον Παναθηναϊκό
Ο Παναθηναϊκός, μάλλον βιάστηκε να ανακοινώσει την επιστροφή του Αμερικανού γκαρντ για τα επόμενα δύο χρόνια,
25.06.2019, 02:08
Επίσημα Πεδουλάκης για δύο χρόνια στον Παναθηναϊκό
Ο Αργύρης Πεδουλάκης επέστρεψε στον πάγκο του Παναθηναϊκού κι επίσημα.
24.06.2019, 14:42
Στους «8» η Αργεντινή κόντρα στη Βενεζουέλα
Οι Κολομβιανοί καθάρισαν 1-0 την Παραγουάη με γκολ του Κουέγιαρ (31’) και έφτασαν τους εννέα πόντους στον...