Champions League: Εξάσφαιρη Μπάρτσα - Εντυπωσιακή Ζενίτ

Στον 5ο όμιλο, η Μπαρτσελόνα έκανε ό,τι ήθελε απέναντι στη Ρόμα (6-1) και «κλείδωσε» την πρωτιά, με την δεύτερη θέση να παραμένει ανοιχτή μετά την ισοπαλία ανάμεσα στην ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ και την Μπάγερ Λεβερκούζεν (1-1).

Στον όμιλο του Ολυμπιακού, οι «ερυθρόλευκοι» δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν απέναντι στην Μπάγερν Μονάχου και γνώρισαν την ήττα 4-0, με την πρόκριση στους «16» να παίζεται την τελευταία αγωνιστική απέναντι στην Άρσεναλ στο «Γ. Καραϊσκάκης», καθώς η τελευταία νίκησε 3-0 την Ντινάμο Ζάγκρεμπ.

Στον 7ο όμιλο, η Τσέλσι βρέθηκε στην κορυφή του ομίλου μετά το πέρασμά της από το Ισραήλ και τη Μακάμπι Τελ Αβίβ (4-0) ενώ η Πόρτο γνώρισε αναπάντεχη ήττα από την Ντιναμό Κιέβου (2-0) στην Πορτογαλία, με τον όμιλο να περιπλέκεται αρκετά.

Τέλος, στον 8ο όμιλο η Ζενίτ έκανε το «5x5», νικώντας και τη Βαλένθια στη Ρωσία (2-0) ενώ η Γάνδη πήρε τεράστια νίκη στη Γαλλία απέναντι στη Λιόν (2-1), για να βρεθεί στη δεύτερη θέση!

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία των ομίλων ενώ πατώντας στο πεδίο «λεπτό προς λεπτό», μπορείτε να δείτε τη live περιγραφή των αγώνων καθώς κι όλα τα γκολ τους: