ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Πρόκριση για Τσιτσιπά στο Μαϊάμι

Τώρα, στον Γ' γύρο ο Τσιτισιπάς θα αντιμετωπίσει τον 31χρονο Αργεντινό Λεονάρντο Μάιερ, νο 62 στον κόσμο

 
Μόνο στο πρώτο σετ μπόρεσε να προβάλει αντίσταση στον Στέφανο Τσιτσιπά ο Μακένζι Μακ Ντόναλντ. Ο Έλληνας τενίστας, στην πρεμιέρα του στο Μαϊάμι όπεν, το πήρε τελικά με 7-6(4) και στο δεύτερο σετ ήταν ασταμάτητος, νίκησε 6-1, απέκλεισε τον 23χρονο Αμερικανό, νο 60 στην παγκόσμια κατάταξη κι αυτή ήταν η πρώτη νίκη του στο συγκεκριμένο τουρνουά, καθώς πέρυσι είχε ηττηθεί στον Α' γύρο από τον Ρώσο Ντανίιλ Μεντβέντεφ.

Τώρα, στον Γ' γύρο ο Τσιτισιπάς θα αντιμετωπίσει τον 31χρονο Αργεντινό Λεονάρντο Μάιερ, νο 62 στον κόσμο, ο οποίος νίκησε 6-2, 6-4 τον συμπατριώτη του Γκουίντο Πέγια, νο 32, και με νίκη θα έχει πολλές πιθανότητες να βρεθεί για πρώτη φορά στην καριέρα του στην κορυφαία 8άδα της παγκόσμιας κατάταξης.

 
Καυστικό σχόλιο Καντέρ για Ερντογάν: Δεν μπορεί να έπαθε ανακοπή γιατί...
Δείτε την ανάρτηση του Τούρκου NBAερ για τις φήμες πως έχει πεθάνει από ανακοπή καρδιάς ο Ρετζέπ Ταγίπ...
23.07.2019, 13:56
Στην Αθήνα για Παναθηναϊκό ο Νούνιες
Περνάει από ιατρικά και υπογράφει ο Πορτογάλος στόπερ.
22.07.2019, 20:16
Κλήρωση του… χεριού μας στα προκριματικά του Ευρωμπάσκετ 2021
Στους ομίλους όπου συμμετέχουν οι τέσσερις οικοδέσποινες θα προκρίνονται στα τελικά οι δύο άλλες ομάδες που...
22.07.2019, 14:40
Προκριματικά Champions League:Mε Άγιαξ ο ΠΑΟΚ, με Μπασακσεχίρ ο Ολυμπιακός
Οι Θεσσαλονικείς κληρώθηκαν να αντιμετωπίσουν τον Άγιαξ, στις 6 ή 7 και 13 Αυγούστου.
22.07.2019, 13:19
Είπε το «ναι» στον Παναθηναϊκό ο Τζόνσον - Απομένουν οι υπογραφές!
Ο Τζόνσον είναι ένας παίκτης με μεγάλη εμπειρία στο ΝΒΑ με θητεία σε Τίμπεργουλβς, Σανς, Λέικερς, Κλίπερς...
22.07.2019, 11:24
Δεν έκανε την υπέρβαση με ΗΠΑ η Εθνική πόλο γυναικών
Καμία αντίσταση δεν μπόρεσε να φέρει στις ανώτερες ΗΠΑ η Εθνική ομάδα πόλο των γυναικών, καθώς ηττήθηκε...
22.07.2019, 09:58
Πάει Lakers ο Κώστας Αντετοκούνμπο!
Οι Λέικερς πήραν τον Κώστα Αντετοκούνμπο από τη waivers list!
22.07.2019, 09:04
Υπέστη έμφραγμα και κατέρρευσε στο γήπεδο ο προπονητής της Ντ Βουκουρεστίου
Σοκαριστικές στιγμές στο ρουμάνικο ντέρμπι ανάμεσα στη Ντιναμό Βουκουρεστίου και την Κραϊόβα.
21.07.2019, 22:50
Ολυμπιακός: Γήπεδο 15.000 θέσεων στο Ελληνικό οραματίζονται οι Αγγελόπουλοι
Μετά τις προγραμματικές δηλώσεις του πρωθυπουργού, Κυριάκου Μητσοτάκη, στη βουλή, όπου μεταξύ άλλων...
21.07.2019, 17:26
Ο Μανωλάς χορεύει τους παίχτες της Νάπολι... συρτάκι (video)
Ο Κώστας Μανωλάς ανήκει πλέον στην Νάπολι και τους χορεύει συρτάκι.
20.07.2019, 15:54

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ... | 50  Επόμενη