ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Πρόκριση για Τσιτσιπά στο Μαϊάμι

Τώρα, στον Γ' γύρο ο Τσιτισιπάς θα αντιμετωπίσει τον 31χρονο Αργεντινό Λεονάρντο Μάιερ, νο 62 στον κόσμο

 
Μόνο στο πρώτο σετ μπόρεσε να προβάλει αντίσταση στον Στέφανο Τσιτσιπά ο Μακένζι Μακ Ντόναλντ. Ο Έλληνας τενίστας, στην πρεμιέρα του στο Μαϊάμι όπεν, το πήρε τελικά με 7-6(4) και στο δεύτερο σετ ήταν ασταμάτητος, νίκησε 6-1, απέκλεισε τον 23χρονο Αμερικανό, νο 60 στην παγκόσμια κατάταξη κι αυτή ήταν η πρώτη νίκη του στο συγκεκριμένο τουρνουά, καθώς πέρυσι είχε ηττηθεί στον Α' γύρο από τον Ρώσο Ντανίιλ Μεντβέντεφ.

Τώρα, στον Γ' γύρο ο Τσιτισιπάς θα αντιμετωπίσει τον 31χρονο Αργεντινό Λεονάρντο Μάιερ, νο 62 στον κόσμο, ο οποίος νίκησε 6-2, 6-4 τον συμπατριώτη του Γκουίντο Πέγια, νο 32, και με νίκη θα έχει πολλές πιθανότητες να βρεθεί για πρώτη φορά στην καριέρα του στην κορυφαία 8άδα της παγκόσμιας κατάταξης.

 
Το συγκινητικό «αντίο» του Χάμιλτον στον Λάουντα
Με μια ανάρτησή στο προφίλ του στο instagram ο Λιούις Χάμιλτον αποχαιρέτησε τον Νίκι Λάουντα.
21.05.2019, 21:20
«Έφυγε» ο θρύλος της Formula 1 Νίκι Λάουντα
Ένας θρυλικός πιλότος της Formula 1, που έγραψε ιστορία και πλήρωσε τόσο ακριβά την αγάπη του για το...
21.05.2019, 05:00
Νικητής με σκορ 20-0 ο Παναθηναϊκός και μηδενισμός για τον Ολυμπιακό!
Στον Παναθηναϊκό και τυπικά το… ροζ φύλλο του ντέρμπι με τον Ολυμπιακό!
20.05.2019, 19:43
Ο Ολυμπιακός δεν κατεβαίνει στο ΟΑΚΑ για το ντέρμπι με τον ΠΑΟ
Η ΚΑΕ Ολυμπιακός ενημέρωσε επίσημα την αστυνομία πως δεν θα κατέβει στο ΟΑΚΑ για το ματς με τον Παναθηναϊκό.
20.05.2019, 13:44
Βολιβία: Η στιγμή που διαιτητής καταρρέει μέσα σε γήπεδο και πεθαίνει (vid)
Αξιοσημείωτο είναι ότι το ματς συνεχίστηκε κανονικά μέχρι τέλους
20.05.2019, 09:16
NBA: «Κλείδωσαν» τον Γιάννη και μείωσαν σε 2-1 οι Ράπτορς
Έχουν δρόμο ακόμη οι τελικοί της Ανατολής, καθώς οι Ράπτορς απάντησαν στους Μπακς νικώντας μετά από δύο...
20.05.2019, 05:58
Euroleague: Έσπασε όλα τα κοντέρ ο Λάρκιν
Στα 26 του, είναι ένας από τους κορυφαίους σκόρερ των ευρωπαϊκών γηπέδων και το απέδειξε στην κρισιμότερη...
20.05.2019, 01:34
Ο Βατούτιν αποθέωσε τον Ιτούδη και ο Ιτούδης τον Χάινς
Η πίεση μίας πολύ δύσκολης σεζόν είχε το καλύτερο φινάλε για τον Δημήτρη Ιτούδη! Οδήγησε την ΤΣΣΚΑ στην...
20.05.2019, 01:19
Euroleague: Ξανά στον θρόνο της η ΤΣΣΚΑ
Σε έναν θεαματικό τελικό που θα μείνει για πολλά χρόνια στη μνήμη των φιλάθλων, η ΤΣΣΚΑ Μόσχας του Ιτούδη...
19.05.2019, 23:50
Συνέτριψε την απογοητευτική Φενέρμπαχτσε η Ρεάλ!
Με κορυφαίους τους Αγιόν και Καμπάτσο και ένα καταιγιστικό δεύτερο ημίχρονο, η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε 94-75...
19.05.2019, 21:57

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ... | 50  Επόμενη