ΠΑΡΑΞΕΝΑ


Έφαγε θαλασσινά αξίας 440$ και έπεσε στη θάλασσα για να μην πληρώσει

Κατηγορίες για κλοπή απαγγέλθηκαν εις βάρος ενός άνδρα, ο οποίος φέρεται ότι δείπνησε σε ακριβό εστιατόριο με θαλασσινά της περιοχής Γκολντ Κοστ στην Αυστραλία αλλά όταν ήρθε ο λογαριασμός...έπεσε στη θάλασσα για να αποφύγει να πληρώσει.

 
Κατηγορίες για κλοπή απαγγέλθηκαν εις βάρος ενός άνδρα, ο οποίος φέρεται ότι δείπνησε σε ακριβό εστιατόριο με θαλασσινά της περιοχής Γκολντ Κοστ στην Αυστραλία αλλά όταν ήρθε ο λογαριασμός...έπεσε στη θάλασσα για να αποφύγει να πληρώσει.

Ο 33χρονος Τέρι Πεκ φέρεται ότι κατανάλωσε θαλασσινά συνολικής αξίας περίπου 440 ευρώ στο εστιατόριο θαλασσινών Omeros χθες το απόγευμα, περιλαμβανομένων δύο αστακών, 21 κοκτέιλ με στρείδια και ενός χταποδιού, ενώ κατανάλωσε και ποτά.

Όταν έφθασε ο λογαριασμός ο Πεκ κατηγορείται ότι το' βαλε στα πόδια και πήγε στην παραλία Μέιν όπου έπεσε στη θάλασσα. Χρειάστηκε η επέμβαση αστυνομικών που με τη βοήθεια των ναυαγοσωστών μπήκαν στη θάλασσα πάνω σε τζετ σκι, τον συνέλαβαν και τον μετέφεραν στην ακτή.

Σήμερα ο Πεκ εμφανίστηκε ενώπιον δικαστηρίου του Σάουθπορτ όπου του απαγγέλθηκαν κατηγορίες για κλοπή και για σοβαρό τραυματισμό αστυνομικού.

Αφέθηκε ελεύθερος με εγγύηση και θα εμφανιστεί και πάλι στο δικαστήριο στις 4 Μαΐου.


 
Fast & the Furious; IX καταστρέφει μπάρες των νέων διοδίων στην Ιονία Οδό
Είναι το δεύτερο περιστατικό παραβατικότητας που σημειώνεται στη Δυτική Ελλάδα
25.04.2017, 10:48
Βιβλίο «θησαυρός» έκρυβε 15.000 ευρώ στις σελίδες του
Ένα μικρό θησαυρό έκρυβε ένα βιβλίο που είχε οδηγηθεί στην ανακύκλωση.
18.04.2017, 15:14
Η Easyjet διώχνει από πτήση της νεόνυμφο ζευγάρι
Το προσωπικό ασφαλείας είπε στο ζευγάρι ότι θέτει σε κίνδυνο την ασφάλεια των υπόλοιπων επιβατών.
18.04.2017, 09:03
Μωρό «κρατήθηκε» ως τρομοκράτης!
Τρελή περιπέτεια έζησε ένα βρέφος 3 μηνών καθώς του απαγορεύτηκε η επιβίβαση στο αεροπλάνο με προορισμό τη...
18.04.2017, 05:42
Αυστραλία: Άγνωστοι απήγαγαν 3 μωρά κοάλα
Τρία μωρά κοάλα απήχθησαν από καταφύγιο άγριων ζώων στο Μπρισμπέιν, της Αυστραλίας, την Παρασκευή. Η...
15.04.2017, 17:34
Σκορπιός τσιμπά ανυποψίαστο επιβάτη των United Airlines
Ο Ρίτσαρντ Μπελ πετούσε από το Χιούστον του Τέξας στο Κάλγκαρι του Καναδά, όταν ένας σκορπιός έπεσε στο...
14.04.2017, 16:16
ΗΠΑ: 8χρονο αγόρι οδήγησε για ένα χιλιόμετρο επειδή ήθελε μπέργκερ
Ο 8χρονος έμαθε να οδηγεί μέσω... βίντεο που έβλεπε στο YouTube.
13.04.2017, 13:00
Άνδρας βούτηξε γυμνός στη Φοντάνα ντι Τρέβι της Ρώμης
Οι Αρχές εξετάζουν εάν το μνημείο, που χρονολογείται από τον 18ο αιώνα, υπέστη οποιαδήποτε ζημιά. Ο δράστης...