ΑΘΛΗΤΙΚΑ


15oς στο NBA Draft ο Αντετοκούμπο (video)

Στη φετινή επιλογή του NBA, o 19χρονος ελληνονιγηριανός καλαθοσφαιριστής του Φιλαθλητικού Γιάννης Αντετοκούμπο επελέχθη στη 15η θέση από την ομάδα Μιλγουόκι Μπακς.

 
Στη φετινή επιλογή του NBA, o 19χρονος ελληνονιγηριανός καλαθοσφαιριστής του Φιλαθλητικού Γιάννης Αντετοκούμπο επιλέχθηκε στη 15η θέση από την ομάδα Μιλγουόκι Μπακς.

O Γιάννης Αντετοκούμπο θα παίζει από τη νέα σεζόν στην ισπανική Σαραγόσα και οι Μπακς ευελπιστούν πως σύντομα θα επιλέξει να μεταπηδήσει στο NBA.

Οι Μπακς τον επέλεξαν για το πολύπλευρο ταλέντο του και για τα φυσικά του προσόντα: ύψος 2.06 μέτρα, βάρος 89 κιλά, άνοιγμα χεριών 2.21 μέτρα. Όπως είπε ο γενικός διευθυντής των Μπακς Τζον Χάμοντ, πιστεύουν πως πραγματικά μπορεί να γίνει all-star στο NBA.

Ποιος είναι ο ελληνονιγηριανός Αντετοκούμπο που έχει τραβήξει το ενδιαφέρον του ΝΒΑ;




 
Πρόωρος τελικός: Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός στα ημιτελικά του Κυπέλλου!
Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός και Κύμη ΠΑΟΚ ανέδειξε η κλήρωση στα ημιτελικά.
10.12.2018, 13:48
Η Ρίβερ κατέκτησε το Κόπα Λιμπερταδόρες στην παράταση
Με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης, η Ρίβερ Πλέιτ νίκησε με ανατροπή την Μπόκα στο «Σαντιάγο...
10.12.2018, 00:41
Ανατροπή… πρωταθλητή ο ΠΑΟΚ!
Ξετύλιξε το δώρο ο ΠΑΟΚ. Κάνοντας come back κόντρα στην ΑΕΛ (με 10 από το 45') με πέναλτι του Πρίγιοβιτς και...
09.12.2018, 21:59
Νοκ άουτ με τρεις… μπαλωθιές του ΟΦΗ ο Παναθηναϊκός!
Εκμεταλλευόμενος τα λάθη του Παναθηναϊκού, ο ανώτερος ΟΦΗ σκόραρε για πρώτη φορά φέτος τρία γκολ -με...
09.12.2018, 19:33
«Πνίγηκε» στα Πηγάδια ο Ολυμπιακός
Ένας αναποτελεσματικός Ολυμπιακός, κόλλησε στο 1-1 με την Ξάνθη και έχασε έδαφος στην κούρσα για τον τίτλο.
09.12.2018, 18:11
1o τουρνουά τένις Junior OPEN ΑΟ Παλαιού Φαλήρου
Στόχος μας είναι η συμμετοχή στην άθληση, στην ψυχαγωγία, καθώς και στην γνωριμία και σύσφιξη των σχέσεων...
09.12.2018, 14:59
Βρετανία: Ρατσιστική επίθεση οπαδού της Τσέλσι στον Στέρλινγκ (βίντεο)
Πολύ άσχημο περιστατικό, Τσέλσι και αρχές ήδη ερευνούν την υπόθεση.
09.12.2018, 10:39
Με κεφάτο Πόνσε, η ΑΕΚ «καθάρισε» τη Λαμία!
Δίχως να φορτσάρει ιδιαίτερα, η ΑΕΚ επικράτησε 2-0 της Λαμίας στο ΟΑΚΑ και πανηγύρισε τη 2η συνεχόμενη νίκη...
08.12.2018, 21:56
Ήρωας Παπαδόπουλος, τιμωρός Φερνάντεθ στο 90’ και... τέζα ο ΠΑΣ!
Λύτρωση στο 90’ για τον Αστέρα Τρίπολης! Η ομάδα του Γιώργου Παράσχου έχοντας σε εξαιρετική μέρα τον...
08.12.2018, 20:06
Εκτεταμένα επεισόδια στο κλειστό του Πανιωνίου στη Νέα Σμύρνη
Σαράντα άτομα προσπάθησαν να μπουν στο γήπεδο χωρίς εισιτήριο.
08.12.2018, 17:47

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ... | 43  Επόμενη