ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Δε θα διοργανώσει τους Μεσογειακούς Αγώνες του 2013 η Ελλάδα

Η Διεθνής Επιτροπή Μεσογειακών Αγώνων αποφάσισε σε έκτακτη συνεδρίαση της στο Παρίσι, να αποσύρει την Ελλάδα από τη διοργάνωση, λόγω των σημαντικών καθυστερήσεων που παρατηρούνταν στην υλοποίηση των έργων με κυριότερο αυτό του Μεσογειακού χωριού.

 
Δε θα διοργανώσει τελικά τη Ελλάδα τους Μεσογειακούς Αγώνες του 2013 σε Βόλο και Λάρισα.

Σε έκτακτη συνεδρίαση που πραγματοποιήθηκε στο Παρίσι η Διεθνής Επιτροπή Μεσογειακών Αγώνων (ΔΕΜΑ) αποφάσισε πως ο Βόλος και η Λάρισα δεν είναι σε θέση να φιλοξενήσουν τη διοργάνωση.

Η κυριότερη αιτία, για την οποία η ΔΕΜΑ έλαβε τη συγκεκριμένη απόφαση ήταν το έργο του Μεσογειακού χωριού.

Η Ελλάδα βλέποντας να μην μπορεί να το υλοποιήσει στο Βόλο και την Λάρισα, τελικά πρότεινε η φιλοξενία των αθλητών που θα συμμετείχαν στην διοργάνωση να γίνει σε ξενοδοχεία ή κρουαζιερόπλοια.

Αυτό δεν άρεσε στη Διεθνή Επιτροπή που αποφάσισε να μη γίνουν τελικά οι Αγώνες στις δύο θεσσαλικές πόλεις.

Με πληροφορίες από το woop.gr
 
Παραμένουν στην ΚΕΔ Περέιρα και Μάριν - Ξένοι διαιτητές και του χρόνου
Στον προεδρικό θώκο της ΚΕΔ θα παραμείνει ο Βίτορ Μέλο Περέιρα όπως ανέφερε ο Μπιόρν Βάσαλο στη συνέντευξη...
22.05.2019, 12:48
NBA: Ισοφάρισαν οι Ράπτορς - Πάλεψε ο Γιάννης
Ούτε στο δεύτερο ματς στο Τορόντο κατάφεραν οι Μπακς να κάνουν το break που θα τους έφερνε μια ανάσα από...
22.05.2019, 06:21
Το συγκινητικό «αντίο» του Χάμιλτον στον Λάουντα
Με μια ανάρτησή στο προφίλ του στο instagram ο Λιούις Χάμιλτον αποχαιρέτησε τον Νίκι Λάουντα.
21.05.2019, 21:20
«Έφυγε» ο θρύλος της Formula 1 Νίκι Λάουντα
Ένας θρυλικός πιλότος της Formula 1, που έγραψε ιστορία και πλήρωσε τόσο ακριβά την αγάπη του για το...
21.05.2019, 05:00
Νικητής με σκορ 20-0 ο Παναθηναϊκός και μηδενισμός για τον Ολυμπιακό!
Στον Παναθηναϊκό και τυπικά το… ροζ φύλλο του ντέρμπι με τον Ολυμπιακό!
20.05.2019, 19:43
Ο Ολυμπιακός δεν κατεβαίνει στο ΟΑΚΑ για το ντέρμπι με τον ΠΑΟ
Η ΚΑΕ Ολυμπιακός ενημέρωσε επίσημα την αστυνομία πως δεν θα κατέβει στο ΟΑΚΑ για το ματς με τον Παναθηναϊκό.
20.05.2019, 13:44
Βολιβία: Η στιγμή που διαιτητής καταρρέει μέσα σε γήπεδο και πεθαίνει (vid)
Αξιοσημείωτο είναι ότι το ματς συνεχίστηκε κανονικά μέχρι τέλους
20.05.2019, 09:16
NBA: «Κλείδωσαν» τον Γιάννη και μείωσαν σε 2-1 οι Ράπτορς
Έχουν δρόμο ακόμη οι τελικοί της Ανατολής, καθώς οι Ράπτορς απάντησαν στους Μπακς νικώντας μετά από δύο...