ΠΟΛΙΤΙΚΗ


Λυκούδης στον ΣΚΑΪ: Ο Σκουρλέτης είναι αγράμματος, δεν θα κρίνει εμένα

Αναφερόμενος στις εξελίξεις στη ΔΗΜΑΡ ο κ. Λυκούδης είπε εξέφρασε το φόβο του μήπως «η ΔΗΜΑΡ απομακρυνθεί από μένα με κατεύθυνση το ΣΥΡΙΖΑ».

 
«O Σκουρλέτης είναι αγράμματος. Δεν ξέρει τι λέει. Θα έλθει η γη ανάποδα αν κρίνει ο Σκουρλέτης εμένα», απάντησε, μέσω του ΣΚΑΪ ο Σπύρος Λυκούδης, στην επίθεση που εξαπέλυσε χθες Πέμπτη εναντίον του ο εκπρόσωπος Τύπου του ΣΥΡΙΖΑ, ο οποίος είχε πει ότι η πρωτοβουλία Λυκούδη για την κεντροαριστερά είναι κίνηση μνημονιακή.

Αναφερόμενος στις εξελίξεις στη ΔΗΜΑΡ ο κ. Λυκούδης είπε ότι «εγώ δεν φεύγω από το κόμμα μου».

Εξέφρασε όμως το φόβο του μήπως «η ΔΗΜΑΡ απομακρυνθεί από μένα με κατεύθυνση το ΣΥΡΙΖΑ».
 
Παπανδρέου: Να πούμε όχι στις δυνάμεις της συντήρησης και της μιζέριας
Ο πρώην πρωθυπουργός σημείωσε ότι στρατηγική στόχευση πρέπει να είναι: «Αλλάζουμε την Ελλάδα. Για να...
21.05.2019, 23:45
Τσίπρας: Η κυβέρνηση θα υπερασπιστεί τις κατακτήσεις του λαού
"Έχει φτάσει η ώρα της αλήθειας, της κάλπης, της λαϊκής ετυμηγορίας, η ώρα που μιλάνε οι πολλοί"
21.05.2019, 21:32
Κουτσούμπας: Ο ΣΥΡΙΖΑ παλιό ΠΑΣΟΚ – Οι Ρουβίκωνες συμβάλλουν στην καταστολή
«Προοδευτική συμμαχία γίνεται με γυρολόγους της πολιτικής που θέλανε καρέκλα βουλευτική, με ρετάλια από το...
21.05.2019, 20:49
Μητσοτάκης: Τελειώνουν οι πρακτικές ανοχής σε παρανομία - κουκουλοφόρους
"Δεν είναι ώρα για ίσες αποστάσεις" - "Υποδεχόμαστε ανθρώπους που δεν μας ψήφισαν ποτέ στο παρελθόν"
21.05.2019, 18:38
Μητσοτάκης σε Spiegel: Μήνυμα από τους πολίτες ότι έρχεται πολιτική αλλαγή
Το Spiegel σημειώνει ότι το αντισυστημικό κύμα που έφερε στην εξουσία τον Αλέξη Τσίπρα και το «αριστερό...
21.05.2019, 16:02
Μήνυμα πολιτικού κόσμου για Ρουβίκωνα: Να μην υποκύψουμε στους εκβιαστές
Για την σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι κάνουν λόγο στελέχη της Νέας Δημοκρατίας.
21.05.2019, 15:35
Βούτσης: Απαράδεκτη και αντιδημοκρατική η επίθεση «Ρουβίκωνα» στην Βουλή
Ένας από τους περίπου 30 δράστες συνελήφθησαν, αναφέρει ο Πρόεδρος της Βουλής.
21.05.2019, 15:09
Υποψήφιος ευρωβουλευτής με τον Ψινάκη ο πρώην ποδοσφαιριστής Λάμπρος Χούτος
Ο πρώην διεθνής ποδοσφαιριστής έχει αγωνιστεί, μεταξύ άλλων, με τα χρώματα της Inter, στην Ιταλία.
21.05.2019, 13:58
Μητσοτάκης για επίδομα: Η κυβέρνηση μοιράζει το υστέρημα των πολιτών
Για το πρόγραμμα της ΝΔ αλλά και την απόφαση της κυβέρνησης να προχωρήσει σε μέτρα και παροχές λίγες ημέρες...