ΕΛΛΑΔΑ


ΕΚΠΑ: Υπό κατάληψη από... 15 άτομα η πρυτανεία!

Η πρυτανεία τελεί υπό κατάληψη για 17η μέρα, με συνέπεια το ΕΚΠΑ να έχει παραλύσει

 
Υπό κατάληψη από... δεκαπέντε άτομα φαίνεται να παραμένει η πρυτανεία του Εθνικού Καποδιστριακού Πανεπιστημίου! Η πρυτανεία τελεί υπό κατάληψη για 17η μέρα, με συνέπεια το ΕΚΠΑ να έχει παραλύσει.

Πάντως, η αστυνομία δεν επιτρέπει σε κανέναν να μπει το κτήριο, ενώ σκοπεύει να συλλαμβάνει όποιον βγαίνει. Την Τετάρτη έγιναν δύο προσαγωγές.

Νωρίτερα, σημειώθηκε ένταση όταν αντιεξουσιαστές επιχείρησαν να εισβάλουν στο κτήριο προσπαθώντας να σπάσουν τον αστυνομικό κλοιό.

Οι αντιεξουσιαστές απωθήθηκαν από τους αστυνομικούς. Αυτή την ώρα πάντως επικρατεί ηρεμία.

 
Πυρκαγιά σε αγροτική έκταση στη Θάσο
Οι φλόγες δεν απειλούν κατοικημένη περιοχή και καίνε καλαμιές, χαμηλή βλάστηση και ελιές.
20.07.2019, 14:33
Φωτιά σε εξέλιξη στο λόφο Κουτσούρια δίπλα στο Ναύπλιο (ΦΩΤΟ)
Καίει χορτολιβαδική έκταση.
20.07.2019, 13:29
Συνελήφθη 41χρονος για παράνομη μεταφορά μεταναστών και πλαστογραφία
Κατά τον έλεγχο διαπιστώθηκε επίσης ότι το φορτηγό έφερε πλαστές πινακίδες κυκλοφορίας.
20.07.2019, 12:04
Πάτρα: Έκρηξη σε αυτόματο μηχάνημα ανάληψης χρημάτων
Οι άγνωστοι δράστες προσέγγισαν το μηχάνημα που είναι τοποθετημένο στην είσοδο του Σταυροπούλειου...
20.07.2019, 11:58
Άγρια κόντρα Τσελέντη- Λέκκα στον απόηχο του ισχυρού σεισμού της Αθήνας
Κόντρα ξέσπασε - για ακόμα μία φορά - μεταξύ των σεισμολόγων στον απόηχο του χθεσινού σεισμού που...
20.07.2019, 11:15
Κλειστή σήμερα η Μονή Δαφνίου λόγω προβλημάτων από τον σεισμό
Το μνημείο θα παραμείνει κλειστό το Σάββατο, 20 Ιουλίου, προκειμένου να επιληφθεί του θέματος το...
20.07.2019, 11:08
Δήμος Αθηναίων: Συνεχίζονται οι έλεγχοι για τυχόν ζημιές από τον σεισμό
Τριάντα κλιμάκια μηχανικών του Δήμου Αθηναίων καθώς και συνεργεία της Δημοτικής Αστυνομίας, συνεχίζουν και...
20.07.2019, 10:38
Επεισόδια με μολότοφ κατά διμοιρίας των ΜΑΤ επί της Χαριλάου Τρικούπη
Δεν έγιναν συλλήψεις ή προσαγωγές.
20.07.2019, 09:40
Σεισμός στην Αθήνα: Στους Δήμους οι δηλώσεις για τις ζημιές
Ήδη όπως ανακοίνωσε το υπουργείο Υποδομών έχουν διατεθεί περισσότεροι από 50 μηχανικοί για τη συγκρότηση των...