ΕΛΛΑΔΑ


Αρβανιτόπουλος: Ομαλά και χωρίς προβλήματα η πρώτη μέρα των Πανελλαδικών

«Θέλω να ευχαριστήσω ολόψυχα όλους τους εκπαιδευτικούς που άσκησαν τα καθήκοντά τους με υποδειγματικό τρόπο» δήλωσε ο υπουργός Παιδείας Κωνσταντίνος Αρβανιτόπουλος. 

Οι Πανελλαδικές Εξετάσεις 2013 στο skai.gr

 
«Oι Πανελλαδικές Εξετάσεις άρχισαν στην ώρα τους και η πρώτη μέρα εξελίχθηκε ομαλά και χωρίς προβλήματα», δήλωσε ο υπουργός Παιδείας Κωνσταντίνος Αρβανιτόπουλος για τη σημερινή πρεμιέρα των εξετάσεων και ευχαρίστησε τους εκπαιδευτικούς για την υποδειγματική -όπως είπε- άσκηση των καθηκόντων τους.

Όπως είπε ο υπουργός Παιδείας, στην ομαλή διεξαγωγή των εξετάσεων συνέβαλαν όλοι. «Θέλω, όμως, να ευχαριστήσω ολόψυχα όλους τους εκπαιδευτικούς που άσκησαν τα καθήκοντά τους με υποδειγματικό τρόπο», πρόσθεσε, και ευχήθηκε «καλή συνέχεια σε όλους» και στους μαθητές «καλά αποτελέσματα».

Οι λύσεις ΕΔΩ

Τα θέματα ΕΔΩ

Λύσεις και θέματα παρέχονται σε συνεργασίας με τα φροντιστήρια Πουκαμισά


 
Μεγάλη φωτιά σε δασική έκταση στην Πρέβεζα
Πυρκαγιά ξέσπασε αργά το βράδυ της Κυριακής σε δασική έκταση στη περιοχή Νέος Γοργόμυλος - Ανώγειο, στον...
26.08.2019, 03:25
Κατασβέστηκε η φωτιά στην περιοχή του Πυργετού Λάρισας
Κατασβέστηκε η πυρκαγιά που είχε ξεσπάσει στην περιοχή του Πυργετού Λάρισας, καίγοντας ελαιόδεντρα και...
25.08.2019, 23:38
Κάρπαθος: Πώς παγιδεύτηκαν στο βυθό οι δύο άτυχοι δύτες– Βίντεο ντοκουμέντο
Οι δυο αλλοδαποί εντοπίστηκαν νεκροί το απόγευμα της Κυριακής. Βίντεο - ντοκουμέντο έχει καταγράψει...
25.08.2019, 20:41
28χρονος οδηγός παρέσυρε και σκότωσε γιαγιά και το εγγόνι της στο Αίγιο
Ο οδηγός έπεσε στη θάλασσα για να διαφύγει, με τη σύλληψή του να είναι ιδιαίτερα επεισοδιακή.
25.08.2019, 20:26
Μπακογιάννης: Να σηκώσουμε ολόκληρη την Αθήνα ψηλά χωρίς εξαιρέσεις (upd)
«Η Αθήνα είναι και οι εγκαταλελειμμένες και παραμελημένες γειτονιές της. Είναι οι άνθρωποί της που...
25.08.2019, 19:20
Πολυμέτωπη μάχη με τις φλόγες σε όλη την επικράτεια και την Κυριακή
Οι δυνάμεις της Πυροσβεστικής έχουν φτάσει στην περιοχή προσπαθώντας να ελέγξουν την πυρκαγιά.
25.08.2019, 18:50
Κάρπαθος: Aνασύρθηκε η σορός ενός από τους δύο δύτες
Η επιχείρηση ανάσυρσης και της δεύτερης σορού αναμένεται να πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα, καθώς οι καιρικές...
25.08.2019, 18:42
Αμβρόσιος προς πιστούς: Για εσάς έγινα ολοκαύτωμα - Έρχονται μαύρα χρόνια
«Με τη χάρη του Θεού μέχρι και σήμερα κοίταξα μόνο εσάς και όχι τον εαυτό μου… Σύντομα λοιπόν κατεβαίνω από...
25.08.2019, 17:46
Καβάλα: 16χρονος νεκρός σε τροχαίο με αυτοκίνητο που οδηγούσε η μητέρα του
Σοβαρά τραυματισμένος ο 18χρονος αδελφός του
25.08.2019, 16:08
Οριοθετήθηκε η πυρκαγιά στα Κύθηρα
Υπό μερικό έλεγχο τέθηκε η πυρκαγιά στην περιοχή Νέα Κίο Αργολίδας.
25.08.2019, 15:53

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ... | 150  Επόμενη