Champions League: Δεύτερος «γηραιότερος» σκόρερ της Γιουνάιτεντ στην Ευρώπη ο CR7

Τη βραδιά που ο Κριστιάνο Ρονάλντο έγραψε Ιστορία, καθώς έγινε ο recordman συμμετοχών στο UEFA Champions League (178 ματς, προσπέρασε τον Ίκερ Κασίγιας), φρόντισε να αφήσει το «σημάδι» του σε άλλη μία απίθανη ανατροπή της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κόντρα στη Βιγιαρεάλ (2-1).

Το τέρμα που σημείωσε ο Πορτογάλος σούπερ σταρ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του, τον κατατάσσει ως το δεύτερο «γηραιότερο» σκόρερ των «κόκκινων διαβόλων» στα Κύπελλα Ευρώπης. Ο CR7 σκόραρε σε ηλικία 36 ετών και 236 ημερών κι έχει μπροστά του μόνο τον Μπράιαν Ρόμπσον, ο οποίος είχε βρει δίκτυα σε ηλικία 36 ετών και 282 ημερών στον αγώνα κόντρα στη Γαλατασαράι το 1993.

Πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ