ΠΑΡΑΞΕΝΑ


Η μεγάλη απόδραση: Καραβίδα αφαιρεί δαγκάνα της για να μη γίνει γεύμα (vid)

Σε βίντεο, που προβλήθηκε πάνω από 886.000 φορές και είχε 405 κοινοποιήσεις μόνο στο Facebook, το καρκινοειδές διακρίνεται να κρατά μια από τις δαγκάνες του, να την αποσπά με ψυχραιμία από το σώμα του και να διαφεύγει!

 
Tη δική της… μεγάλη απόδραση για να μην καταλήξει στο πιάτο κάποιου Κινέζου καλοφαγά έκανε μια καραβίδα στην ασιατική χώρα! 

Η καραβίδα, που προφανώς δεν σκόπευε να έχει την τιμή να γίνει μέρος του μενού, θυσίασε μια από τις δαγκάνες της για να διαφύγει, την ώρα που βρισκόταν στο χείλος κατσαρόλας με κοχλάζουσα σούπα σε ένα εστιατόριο στην Κίνα!

Σε βίντεο, που προβλήθηκε πάνω από 886.000 φορές και είχε 405 κοινοποιήσεις μόνο στο Facebook, το καρκινοειδές διακρίνεται να κρατά μια από τις δαγκάνες του, να την αποσπά με ψυχραιμία Στιβ ΜακΚουίν από το σώμα του και να διαφεύγει!

Η δραματική σκηνή της «στο παρά πέντε απόδρασης» καταγράφηκε σε βίντεο από τον χρήστη Jiuke, ο οποίος την δημοσίευσε αρχικά στη δημοφιλή κινεζική πλατφόρμα κοινωνικής δικτύωσης Weibo.

Μάλιστα, ο Jiuke ενημέρωσε στους χρήστες του ιστότοπου ότι υιοθέτησε την καραβίδα ως κατοικίδιο!


 
Ψηφοφόροι από... Κούνια στα Τρίκαλα: Πήγε να ψηφίσει και «έσπασαν τα νερά»!
Τελικά αυτές οι εκλογές είχαν τα πάντα, με κυριότερο τους χαρακτηριστικό τις έντονες συγκινήσεις!
27.05.2019, 10:45
Κι όμως: Σε «παράγκα» η εκλογική διαδικασία στον Σταφιδόκαμπο Hλείας
Το πρόχειρο «εκλογικό κέντρο» στήθηκε στο αίθριο του δημοτικού σχολείου.
27.05.2019, 08:41
Αχαΐα: Από την εκκλησία και τον γάμο στην…κάλπη!!!!
Οι νεόνυμφοι βρέθηκαν στο εκλογικό τμήμα στο Φαραί.
27.05.2019, 08:16
Η Ελένη Λουκά «την έπεσε» στην Περιφερειάρχη Αττικής Ρένα Δούρου (video)
Την Λουκά απομάκρυναν άνδρες που συνόδευαν την περιφερειάρχη Αττικής καθώς και αστυνομικοί
26.05.2019, 14:18
Έμαθε ότι ο άνδρας της ήταν μυστικός πράκτορας μετά από 70 χρόνια γάμου
Λένε, ποτέ μην είσαι σίγουρος για το πόσο καλά ξέρεις κάποιον…
24.05.2019, 15:19
Τα Mc Donalds άνοιξαν το μικρότερο εστιατόριο στον κόσμο για μέλισσες (vid)
Το McHive είναι μια μικροσκοπική ρέπλικα μελισσο-εστιατορίου το οποίο μπορεί να φιλοξενήσει χιλιάδες μέλισσες.
23.05.2019, 19:36
HΠΑ: Ετοιμοθάνατη ζήτησε να θανατώσουν τον σκύλο της για να θαφτεί μαζί του
Η άτυχη σκυλίτσα Έμμα, είχε μεταφερθεί σε καταφύγιο ζώων από τις 8 Μαρτίου και παραδόθηκε στον κτηνίατρο...
23.05.2019, 12:38
Δια πάσαν νόσον; Ρώσος μεγιστάνας «θεραπεύεται» σε τεράστια χύτρα (video)
Mέσω του καναλιού του στο YouTube ο ρώσος φονταμενταλιστής Γκέρμαν Στερλιγκόφ εξηγεί ότι η συνταγή για τη...
22.05.2019, 11:49
Ένα μπουκάλι με νερό έκλεψε την παράσταση στo τελευταίο επεισόδιο του GoT
Τρίτωσαν οι γκάφες για τους συντελεστές της παραγωγής του Game of Thrones.
21.05.2019, 12:51
Ο απίστευτος λόγος που απαγόρευσαν οι ΗΠΑ σε Βρετανό την είσοδο στην χώρα
Ο Ισαάκ στις 24 Απριλίου αποβιβαζόταν πανευτυχής από αεροδρόμιο του Ιλινόις με σκοπό να μείνει στις ΗΠΑ και...