ΠΑΡΑΞΕΝΑ


Βιβλίο «θησαυρός» έκρυβε 15.000 ευρώ στις σελίδες του

Ένα μικρό θησαυρό έκρυβε ένα βιβλίο που είχε οδηγηθεί στην ανακύκλωση.

 
Ένα μικρό θησαυρό έκρυβε ένα βιβλίο που είχε οδηγηθεί στην ανακύκλωση. Το βιβλίο εντοπίσθηκε από εργαζομένους στο εργοστάσιο ανακύκλωσης του Ηρακλείου, όταν κατά τη διάρκεια διαχωρισμού των υλικών οι εργαζόμενοι ανακάλυψαν πως μέσα σε αυτό ήταν κρυμμένα 15.000 ευρώ σε χαρτονομίσματα.

Το βιβλίο με τα χρήματα πιθανότατα ανήκε σε κάποιον ηλικιωμένο, ο οποίος φύλαγε τα χρήματά του στις σελίδες του, και όταν έφυγε από τη ζωή κανείς δεν αντιλήφθηκε τα ευρώ που υπήρχαν μέσα σε αυτό, με αποτέλεσμα να καταλήξει στα σκουπίδια.

 
Fast & the Furious; IX καταστρέφει μπάρες των νέων διοδίων στην Ιονία Οδό
Είναι το δεύτερο περιστατικό παραβατικότητας που σημειώνεται στη Δυτική Ελλάδα
25.04.2017, 10:48
Βιβλίο «θησαυρός» έκρυβε 15.000 ευρώ στις σελίδες του
Ένα μικρό θησαυρό έκρυβε ένα βιβλίο που είχε οδηγηθεί στην ανακύκλωση.
18.04.2017, 15:14
Η Easyjet διώχνει από πτήση της νεόνυμφο ζευγάρι
Το προσωπικό ασφαλείας είπε στο ζευγάρι ότι θέτει σε κίνδυνο την ασφάλεια των υπόλοιπων επιβατών.
18.04.2017, 09:03
Μωρό «κρατήθηκε» ως τρομοκράτης!
Τρελή περιπέτεια έζησε ένα βρέφος 3 μηνών καθώς του απαγορεύτηκε η επιβίβαση στο αεροπλάνο με προορισμό τη...
18.04.2017, 05:42
Αυστραλία: Άγνωστοι απήγαγαν 3 μωρά κοάλα
Τρία μωρά κοάλα απήχθησαν από καταφύγιο άγριων ζώων στο Μπρισμπέιν, της Αυστραλίας, την Παρασκευή. Η...
15.04.2017, 17:34
Σκορπιός τσιμπά ανυποψίαστο επιβάτη των United Airlines
Ο Ρίτσαρντ Μπελ πετούσε από το Χιούστον του Τέξας στο Κάλγκαρι του Καναδά, όταν ένας σκορπιός έπεσε στο...
14.04.2017, 16:16
ΗΠΑ: 8χρονο αγόρι οδήγησε για ένα χιλιόμετρο επειδή ήθελε μπέργκερ
Ο 8χρονος έμαθε να οδηγεί μέσω... βίντεο που έβλεπε στο YouTube.
13.04.2017, 13:00
Άνδρας βούτηξε γυμνός στη Φοντάνα ντι Τρέβι της Ρώμης
Οι Αρχές εξετάζουν εάν το μνημείο, που χρονολογείται από τον 18ο αιώνα, υπέστη οποιαδήποτε ζημιά. Ο δράστης...