ΠΑΡΑΞΕΝΑ


Μωρό «κρατήθηκε» ως τρομοκράτης!

Τρελή περιπέτεια έζησε ένα βρέφος 3 μηνών καθώς του απαγορεύτηκε η επιβίβαση στο αεροπλάνο με προορισμό τη Φλόριντα, με την υποψία πως είναι τρομοκράτης!

 
Τρελή περιπέτεια έζησε ένα βρέφος 3 μηνών καθώς του απαγορεύτηκε η επιβίβαση στο αεροπλάνο με προορισμό τη Φλόριντα, με την υποψία πως είναι τρομοκράτης!

Η οικογένεια με τον μικρό Χάρβεϊ Κένιον ετοιμάζονταν να ταξιδέψουν από την Αγγλία προς τις ΗΠΑ όταν οι αρχές μετέφεραν το αγοράκι στην αμερικανική πρεσβεία στο Λονδίνο επειδή ο παππούς του, Πολ Κένιον, έκανε λάθος σε ένα έγγραφο.

Ο 62χρονος Πολ Κένιον, πριν το ταξίδι στη Φλόριντα, συμπλήρωσε το ειδικό έντυπο ESTA, που είναι για όσους πρόκειται να επισκεφθούν τις ΗΠΑ.

Κατά λάθος τσέκαρε το «Ναι» στην ερώτηση "αν είσαι τρομοκράτης" στο έγγραφο του μικρού Χάρβεϊ, με αποτέλεσμα οι υπεύθυνοι της πρεσβείας να καλέσουν την οικογένεια για εξηγήσεις.

Το βρέφος κρατήθηκε στην αμερικανική πρεσβεία στο Λονδίνο, ενώ αρνήθηκαν στην οικογένεια να ταξιδέψει μέχρι τη Φλόριντα. 

Το πρόβλημα λύθηκε αλλά οι γονείς έχασαν την πτήση και ταξίδεψαν με άλλη, πληρώνοντας νέα εισιτήρια.

«Το μωρό μας ήταν πολύ καλό καθ' όλη την διάρκεια της "ανάκρισης". Σκέφτηκα να του φορέσουμε πορτοκαλί φόρμα για να τον πάμε εκεί αλλά τελικά είπαμε καλύτερα να το αποφύγουμε», είπε με δόση χιούμορ ο παππούς. 


 
Fast & the Furious; IX καταστρέφει μπάρες των νέων διοδίων στην Ιονία Οδό
Είναι το δεύτερο περιστατικό παραβατικότητας που σημειώνεται στη Δυτική Ελλάδα
25.04.2017, 10:48
Βιβλίο «θησαυρός» έκρυβε 15.000 ευρώ στις σελίδες του
Ένα μικρό θησαυρό έκρυβε ένα βιβλίο που είχε οδηγηθεί στην ανακύκλωση.
18.04.2017, 15:14
Η Easyjet διώχνει από πτήση της νεόνυμφο ζευγάρι
Το προσωπικό ασφαλείας είπε στο ζευγάρι ότι θέτει σε κίνδυνο την ασφάλεια των υπόλοιπων επιβατών.
18.04.2017, 09:03
Μωρό «κρατήθηκε» ως τρομοκράτης!
Τρελή περιπέτεια έζησε ένα βρέφος 3 μηνών καθώς του απαγορεύτηκε η επιβίβαση στο αεροπλάνο με προορισμό τη...
18.04.2017, 05:42
Αυστραλία: Άγνωστοι απήγαγαν 3 μωρά κοάλα
Τρία μωρά κοάλα απήχθησαν από καταφύγιο άγριων ζώων στο Μπρισμπέιν, της Αυστραλίας, την Παρασκευή. Η...
15.04.2017, 17:34
Σκορπιός τσιμπά ανυποψίαστο επιβάτη των United Airlines
Ο Ρίτσαρντ Μπελ πετούσε από το Χιούστον του Τέξας στο Κάλγκαρι του Καναδά, όταν ένας σκορπιός έπεσε στο...
14.04.2017, 16:16
ΗΠΑ: 8χρονο αγόρι οδήγησε για ένα χιλιόμετρο επειδή ήθελε μπέργκερ
Ο 8χρονος έμαθε να οδηγεί μέσω... βίντεο που έβλεπε στο YouTube.
13.04.2017, 13:00
Άνδρας βούτηξε γυμνός στη Φοντάνα ντι Τρέβι της Ρώμης
Οι Αρχές εξετάζουν εάν το μνημείο, που χρονολογείται από τον 18ο αιώνα, υπέστη οποιαδήποτε ζημιά. Ο δράστης...