ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Παίκτης υπέστη ρατσιστική επίθεση κι έφυγε κλαίγοντας από το γήπεδο (video)

Σκηνές που δεν ανήκουν σε αγωνιστικούς χώρους.

 
Θύμα ρατσιστικής επίθεσης έπεσε ο Τζόρντι Οσέι-Τούτου. Ο 20χρονος αμυντικός, που ανήκει στην Άρσεναλ και παίζει δανεικός στην Μπόχουμ, άκουσε ένα απαράδεχτο σχόλιο από αντίπαλο στο φιλικό με τη Σεντ Γκάλεν.

Ο νεαρός άσος κατήγγειλε το συμβάν στον διαιτητή και στη συνέχεια αποχώρησε κλαίγοντας από τον αγωνιστικό χώρο, αλλά επέστρεψε στο δεύτερο ημίχρονο.

«Ήταν πολύ απογοητευτικό αυτό που συνέβη. Κανείς δεν θα έπρεπε να αντιμετωπίζει τέτοιες διακρίσεις και είναι αδιανόητο να συμβαίνει κάτι τέτοιο από έναν συνάδελφό μου. Η Άρσεναλ και η Μπόχουμ ήταν δίπλα μου και θέλω να δείξουμε πως ο ρατσισμός δεν έχει καμία θέση στο ποδόσφαιρο», ανέφερε.

Πηγή: sport-fm.gr
 
Συμφωνία ΠΑΟΚ με Κοεντράο
Τη σπουδαία μεταγραφή του Φάμπιο Κοεντράο ετοιμάζεται να ολοκληρώσει ο ΠΑΟΚ!
18.07.2019, 23:54
Το Λαύριο απέσυρε το αίτημα παραμονής του και επιβεβαίωσε το deal με Κύμη
Σε μία ενέργεια, με την οποία επιβεβαίωσε πως βρήκε τον δρόμο για να μείνει στην Α1, προέβη το Λαύριο.
18.07.2019, 00:33
Διέλυσε τη Φέγενορντ στην Ολλανδία ο Παναθηναϊκός
Ο Παναθηναϊκός πετούσε… φωτιές στις αντεπιθέσεις και εκμεταλλευόμενος την ταχύτητά του, αλλά και το μηδέν...
18.07.2019, 00:00
«Χωρίζουν» Ολυμπιακός - Μάντζαρης, στην Ούνικς ο παίκτης
Λεπτομέρειες απομένουν για την αποχώρηση του Βαγγέλη Μάντζαρη από τον Ολυμπιακό, με τον διεθνή γκαρντ να...
17.07.2019, 14:51
NBA: Στους Μπακς και επισήμως ο Θανάσης
Συμπαίκτης του MVP του NBA Γιάννη Αντετοκούνμπο είναι και επίσημα ο αδερφός του Θανάσης, στους Μιλγουόκι...
17.07.2019, 06:42
Ανανέωσε ο Σπανούλης στον Ολυμπιακό
Τα ερυθρόλευκα θα συνεχίσει να φοράει και του χρόνου ο Βασίλης Σπανούλης καθώς στη συνάντηση του αρχηγού του...
17.07.2019, 01:21
Έτοιμος για τις αναμετρήσεις με Βικτόρια Πλζεν ο Ολυμπιακός
Πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο οι Πειραιώτες ήταν μπροστά 2-0 με γκολ των Μασούρα και Γκερέρο (4’...
16.07.2019, 23:38
Ταξίδεψε με άνεση στο 5ο Santorini Experience
- 50% έκπτωση από όλα τα νησιά του Αιγαίου.
16.07.2019, 18:27
Με Ολυμπιακό η νέα προκήρυξη της ΕΟΚ για την Α2
Ολυμπιακός και Κολοσσός προστέθηκαν στις ομάδες που έχουν δικαίωμα συμμετοχής στην Α2.
16.07.2019, 14:43
Ανακοίνωσε Γουάιλι η ΚΑΕ Παναθηναϊκός
Παίκτης του Παναθηναϊκού κι επίσημα ο Τζέικομπ Γουάιλι.
16.07.2019, 11:40

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ... | 50  Επόμενη