ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Στα... βαθιά η Σάκκαρη, στα... μέτρα του ο Τσιτσιπάς

Η 23χρονη Ελληνίδα τενίστρια, νο 33 στον κόσμο, θα βρεθεί απέναντι στην Ιαπωνέζα κορυφαία της παγκόσμιας κατάταξης και κάτοχο δύο τίτλων γκραν σλαμ.

 
Κόντρα στη Ναόμι Οσάκα θα βρεθεί η Μαρία Σάκκαρη, στην πρεμιέρα του όπεν τουρνουά του Μπέρμιγχαμ, την Δευτέρα 17/6. Η 23χρονη Ελληνίδα τενίστρια, νο 33 στον κόσμο, θα βρεθεί απέναντι στην Ιαπωνέζα κορυφαία της παγκόσμιας κατάταξης και κάτοχο δύο τίτλων γκραν σλαμ.

Ως νο 1 του ταμπλό θα αγωνιστεί ο Στέφανος Τσιτσιπάς στο ιστορικό τουρνουά του Quenn’s στο Λονδίνο και πρώτος αντίπαλός του θα είναι ο 24χρονος Κάιλι Έντμουντ, νο 29 του κόσμου και κορυφαίος Βρετανός τα τελευταία χρόνια μετά τον Άντι Μάρεϊ.

Αν νικήσει και προκριθεί ο 20χρονος Έλληνας, νο 6 στην παγκόσμια κατάταξη, τότε θα παίξει στον Β’ γύρο με τον νικητή της αναμέτρησης μεταξύ του 32χρονου Γάλλου Ζερεμί Σαρντί (νο 49) και του 31χρονου, Μιχαϊλ Κουκούσκιν από το Καζακστάν (νο 47).
 
Δεν έκανε την υπέρβαση με ΗΠΑ η Εθνική πόλο γυναικών
Καμία αντίσταση δεν μπόρεσε να φέρει στις ανώτερες ΗΠΑ η Εθνική ομάδα πόλο των γυναικών, καθώς ηττήθηκε...
22.07.2019, 09:58
Πάει Lakers ο Κώστας Αντετοκούνμπο!
Οι Λέικερς πήραν τον Κώστα Αντετοκούνμπο από τη waivers list!
22.07.2019, 09:04
Υπέστη έμφραγμα και κατέρρευσε στο γήπεδο ο προπονητής της Ντ Βουκουρεστίου
Σοκαριστικές στιγμές στο ρουμάνικο ντέρμπι ανάμεσα στη Ντιναμό Βουκουρεστίου και την Κραϊόβα.
21.07.2019, 22:50
Ολυμπιακός: Γήπεδο 15.000 θέσεων στο Ελληνικό οραματίζονται οι Αγγελόπουλοι
Μετά τις προγραμματικές δηλώσεις του πρωθυπουργού, Κυριάκου Μητσοτάκη, στη βουλή, όπου μεταξύ άλλων...
21.07.2019, 17:26
Ο Μανωλάς χορεύει τους παίχτες της Νάπολι... συρτάκι (video)
Ο Κώστας Μανωλάς ανήκει πλέον στην Νάπολι και τους χορεύει συρτάκι.
20.07.2019, 15:54
Κοντά σε συμφωνία με Τζον Φαν Σιπ για την Εθνική η ΕΠΟ
Άλλωστε, η ΕΠΟ, το διάστημα της αναζήτησης ενός αντικαταστάτη του Αναστασιάδη είχε ασχολήθηκε αρκετά με...
20.07.2019, 13:59
Οριστικό: Κατέθεσε συμμετοχή σε Α2 και Κύπελλο ο Ολυμπιακός
Τη διαδικασία για να αγωνιστεί την προσεχή σεζόν στην Α2 και στο Κύπελλο Ελλάδας κίνησε ο Ολυμπιακός.
19.07.2019, 20:26
Πρώτη συνεδρίαση της ομάδας εργασίας για τον Βοτανικό
Με την παρουσία του νεοεκλεγέντος Δημάρχου Αθηναίων Κώστα Μπακογιάννη και του Προέδρου του Παναθηναϊκού...
19.07.2019, 14:04
Συμφωνία ΠΑΟΚ με Κοεντράο
Τη σπουδαία μεταγραφή του Φάμπιο Κοεντράο ετοιμάζεται να ολοκληρώσει ο ΠΑΟΚ!
18.07.2019, 23:54
Το Λαύριο απέσυρε το αίτημα παραμονής του και επιβεβαίωσε το deal με Κύμη
Σε μία ενέργεια, με την οποία επιβεβαίωσε πως βρήκε τον δρόμο για να μείνει στην Α1, προέβη το Λαύριο.
18.07.2019, 00:33

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ... | 50  Επόμενη