Κακή η Εθνική και ήττα στην Αττάλεια

Μουδιασμένη, άνευρη, προβληματική και κατώτερη των περιστάσεων παίρνοντας... βαθμό κάτω από τη βάση, εμφανίστηκε η Εθνική ομάδα στο δυνατό φιλικό κρας τεστ απέναντι στην Τουρκία στην Αττάλεια, γνωρίζοντας την ήττα με 2-1, δέκα μέρες πριν το σημαντικό ματς των προκριματικών με την Ιταλία στο Ολυμπιακό Στάδιο.

Σίγουρα, η ομάδα που παρέταξε ο Άγγελος Αναστασιάδης δεν θα είναι αυτή που θα επιλέξει απέναντι στην σκουάντρα ατζούρα, αφού έλειπαν Σωκράτης, Μανωλάς, Ζέκα και Δώνης, αλλά ο τρόπος με τον οποίο ήρθε η ήττα, πρέπει να προβληματίσει και να σημάνει... καμπανάκι ενόψει της συνέχειας.

Δύο γκολ σε έξι λεπτά δέχθηκε η Εθνική, με τους Ουντέρ και Καραμάν να βρίσκουν δίχτυα για την ομάδα του Σενιόλ Γκιουνές, και τον Κουρμπέλη να μειώνει στο τελευταίο δευτερόλεπτο του ματς.

Ντεμπούτο για τη γαλανόλευκη έκαναν οι Πασχαλάκης, Σιώπης, Βαλεριάνος, καθώς και οι Κώτσιρας και Ντουρμισάι που πέρασαν αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο.

Πηγή: sport-fm