ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Νέα προσφυγή του Ολυμπιακού στο ΑΣΕΑΔ: Ζητά ακύρωση των πλέι-οφ!

Το δικαστικό αγώνα του εναντίον του ΕΣΑΚΕ συνεχίζει ο Ολυμπιακός! Πατώντας στον μηδενισμό των παιχνιδιών του στο πρωτάθλημα, αναφέρει ότι αλλοιώνεται η βαθμολογία και ζητά ακύρωση των πλέι-οφ.

 
Τις προσπάθειες για νομική του δικαίωση συνεχίζει ο Ολυμπιακός. 

Αφότου απορρίφθηκε η προσφυγή τους για τη νομιμότητα της κλήρωσης των διαιτητών στην 26η αγωνιστική, οι «ερυθρόλευκοι» κατέθεσαν νέα προσφυγή στο ΑΣΕΑΔ. 

Μέσω αυτής λοιπόν στέκονται στην απόφαση του αθλητικού δικαστή για τον υποβιβασμό τους στην Α2 και συγκεκριμένα στο σκέλος που αναφέρεται στον μηδενισμό τους σε όλα τα παιχνίδια πρωταθλήματος. 

Κάτι που εφόσον ισχύει, κατά τη θέση τους, συνιστά αλλοίωση της βαθμολογίας στην κανονική διάρκεια και κατά συνέπεια καθιστά άκυρα τα πλέι-οφ. 

Σημειώνεται, δε, ότι στην προσφυγή τους οι Πειραιώτες ζητούν να εκδικαστεί αυτή από το ΑΣΕΑΔ μαζί με τη δεύτερη που είχαν κάνει και αφορά στη μη επικύρωση της βαθμολογίας.

Πηγή: sport-fm.gr 
 
Ο Μανωλάς χορεύει τους παίχτες της Νάπολι... συρτάκι (video)
Ο Κώστας Μανωλάς ανήκει πλέον στην Νάπολι και τους χορεύει συρτάκι.
20.07.2019, 15:54
Κοντά σε συμφωνία με Τζον Φαν Σιπ για την Εθνική η ΕΠΟ
Άλλωστε, η ΕΠΟ, το διάστημα της αναζήτησης ενός αντικαταστάτη του Αναστασιάδη είχε ασχολήθηκε αρκετά με...
20.07.2019, 13:59
Οριστικό: Κατέθεσε συμμετοχή σε Α2 και Κύπελλο ο Ολυμπιακός
Τη διαδικασία για να αγωνιστεί την προσεχή σεζόν στην Α2 και στο Κύπελλο Ελλάδας κίνησε ο Ολυμπιακός.
19.07.2019, 20:26
Πρώτη συνεδρίαση της ομάδας εργασίας για τον Βοτανικό
Με την παρουσία του νεοεκλεγέντος Δημάρχου Αθηναίων Κώστα Μπακογιάννη και του Προέδρου του Παναθηναϊκού...
19.07.2019, 14:04
Συμφωνία ΠΑΟΚ με Κοεντράο
Τη σπουδαία μεταγραφή του Φάμπιο Κοεντράο ετοιμάζεται να ολοκληρώσει ο ΠΑΟΚ!
18.07.2019, 23:54
Το Λαύριο απέσυρε το αίτημα παραμονής του και επιβεβαίωσε το deal με Κύμη
Σε μία ενέργεια, με την οποία επιβεβαίωσε πως βρήκε τον δρόμο για να μείνει στην Α1, προέβη το Λαύριο.
18.07.2019, 00:33
Διέλυσε τη Φέγενορντ στην Ολλανδία ο Παναθηναϊκός
Ο Παναθηναϊκός πετούσε… φωτιές στις αντεπιθέσεις και εκμεταλλευόμενος την ταχύτητά του, αλλά και το μηδέν...