ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Νικητής με σκορ 20-0 ο Παναθηναϊκός και μηδενισμός για τον Ολυμπιακό!

Στον Παναθηναϊκό και τυπικά το… ροζ φύλλο του ντέρμπι με τον Ολυμπιακό!

 
Στον Παναθηναϊκό και τυπικά το… ροζ φύλλο του ντέρμπι με τον Ολυμπιακό! 

Όπως ορίζει ο κανονισμός, οι διαιτητές και ο κομισάριος όφειλαν να περιμένουν 20 λεπτά μετά την προγραμματισμένη ώρα διεξαγωγής του αγώνα (19:00) και αφού οι «ερυθρόλευκοι» δεν έκαναν την εμφάνισή τους στο παρκέ του ΟΑΚΑ, τότε το φύλλο αγώνα θα κλείσει και θα κατακυρωθεί στους «πράσινους» με σκορ 20-0. 

Από την άλλη, η μη παρουσία σε ματς των playoffs της Α1 σημαίνει υποβιβασμός στην Α2 για την ομάδα του Πειραιά, η οποία παράλληλα θα τιμωρηθεί και με αφαίρεση έξι βαθμών, ποινή που θα την «κουβαλήσει» στο πρωτάθλημα της επόμενης σεζόν.


ΠΗΓΗ: ΣΠΟΡ ΦΜ

 
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Από τα Σεπόλια στην κορυφή του κόσμου
Τον τίτλο αυτό τον περίμεναν με μεγάλη προσμονή οι Μπακς και δεν έμειναν απλά στα συγχαρητήρια προς τον...
25.06.2019, 10:55
Το tweet Μητσοτάκη για τον Γιάννη Αντετοκούνμπο: Μας κάνεις περήφανους!
«Μας έφτιαξε τη μέρα» είπε επίσης ο επικεφαλής της ΝΔ μιλώντας στο Θέμα 104,6.
25.06.2019, 09:10
Ο Γιάννης MVP της σεζόν στο NBA! (video)
Ιστορία έγραψε τα ξημερώματα της Τρίτης ο Γιάννης Αντετοκούνμπο.
25.06.2019, 07:09
Κόπα Αμέρικα: Ο Καβάνι «σκότωσε» τη Χιλή
Η Ουρουγουάη νίκησε 1-0 τη Χιλή στο 82’ στην τρίτη αγωνιστική του τρίτου ομίλου του Copa America της...
25.06.2019, 04:44
Μπάσκετ: «Μπέρδεμα» με την επιστροφή Ντένμον στον Παναθηναϊκό
Ο Παναθηναϊκός, μάλλον βιάστηκε να ανακοινώσει την επιστροφή του Αμερικανού γκαρντ για τα επόμενα δύο χρόνια,
25.06.2019, 02:08
Επίσημα Πεδουλάκης για δύο χρόνια στον Παναθηναϊκό
Ο Αργύρης Πεδουλάκης επέστρεψε στον πάγκο του Παναθηναϊκού κι επίσημα.
24.06.2019, 14:42
Στους «8» η Αργεντινή κόντρα στη Βενεζουέλα
Οι Κολομβιανοί καθάρισαν 1-0 την Παραγουάη με γκολ του Κουέγιαρ (31’) και έφτασαν τους εννέα πόντους στον...
24.06.2019, 00:08
«Ασημένια» στους Ευρωπαϊκούς του Μινσκ η Άννα Κορακάκη
Την πρώτη θέση κατέλαβε η Ζοράνα Αρούνοβιτς από την Σερβία.
23.06.2019, 14:27
Navarino Challenge: Ενισχύονται οι δράσεις στη Μεσσηνία
Το “Navarino Challenge” επιστρέφει για 7η συνεχή χρονιά, 11-13 Οκτωβρίου 2019, στη Μεσσηνία και την Costa...
22.06.2019, 20:06
Τρέξε με θέα την Καλντέρα στο 5ο Santorini Experience
Η Ρεάλ Μαδρίτης στη Σαντορίνη!
21.06.2019, 19:58

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ... | 52  Επόμενη