ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Euroleague: Ξανά στον θρόνο της η ΤΣΣΚΑ

Σε έναν θεαματικό τελικό που θα μείνει για πολλά χρόνια στη μνήμη των φιλάθλων, η ΤΣΣΚΑ Μόσχας του Ιτούδη επικράτησε 91-83 της Εφές και επιστρέφει στο θρόνο της μετά από 3 χρόνια!

 
Σε έναν θεαματικό τελικό που θα μείνει για πολλά χρόνια στη μνήμη των φιλάθλων, η ΤΣΣΚΑ Μόσχας του Ιτούδη επικράτησε 91-83 της Εφές και επιστρέφει στο θρόνο της μετά από 3 χρόνια! 

Με πρωταγωνιστές τους Κλάιμπερν, Χίγκινς (20 πόντοι έκαστος), η «ομάδα του στρατού» κατέκτησε για 8η φορά στην ιστορία της την κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση της Ευρώπης! 

Αξιέπαινη η προσπάθεια της ομάδας του Αταμάν, που βρέθηκε σε τελικό για πρώτη φορά, ωστόσο της έλειψε το καθαρό μυαλό στις κρίσιμες στιγμές και η βοήθεια από παίκτες όπως ο Μίσιτς και ο Μοερμάν. Στους 29 πόντους σταμάτησε ο συγκινητικός Λάρκιν. 

Πηγή: sport-fm
 
Προκλητικές δηλώσεις για Αντετοκούνμπο: «Ο Γιάννης δεν είναι Έλληνας»
Τι δήλωσε ο Νιγηριανής καταγωγής πρόεδρος των Τορόντεο Ράπτορς
25.06.2019, 21:12
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Από τα Σεπόλια στην κορυφή του κόσμου
Τον τίτλο αυτό τον περίμεναν με μεγάλη προσμονή οι Μπακς και δεν έμειναν απλά στα συγχαρητήρια προς τον...
25.06.2019, 10:55
Το tweet Μητσοτάκη για τον Γιάννη Αντετοκούνμπο: Μας κάνεις περήφανους!
«Μας έφτιαξε τη μέρα» είπε επίσης ο επικεφαλής της ΝΔ μιλώντας στο Θέμα 104,6.
25.06.2019, 09:10
Ο Γιάννης MVP της σεζόν στο NBA! (video)
Ιστορία έγραψε τα ξημερώματα της Τρίτης ο Γιάννης Αντετοκούνμπο.
25.06.2019, 07:09
Κόπα Αμέρικα: Ο Καβάνι «σκότωσε» τη Χιλή
Η Ουρουγουάη νίκησε 1-0 τη Χιλή στο 82’ στην τρίτη αγωνιστική του τρίτου ομίλου του Copa America της...
25.06.2019, 04:44
Μπάσκετ: «Μπέρδεμα» με την επιστροφή Ντένμον στον Παναθηναϊκό
Ο Παναθηναϊκός, μάλλον βιάστηκε να ανακοινώσει την επιστροφή του Αμερικανού γκαρντ για τα επόμενα δύο χρόνια,
25.06.2019, 02:08
Επίσημα Πεδουλάκης για δύο χρόνια στον Παναθηναϊκό
Ο Αργύρης Πεδουλάκης επέστρεψε στον πάγκο του Παναθηναϊκού κι επίσημα.
24.06.2019, 14:42
Στους «8» η Αργεντινή κόντρα στη Βενεζουέλα
Οι Κολομβιανοί καθάρισαν 1-0 την Παραγουάη με γκολ του Κουέγιαρ (31’) και έφτασαν τους εννέα πόντους στον...
24.06.2019, 00:08
«Ασημένια» στους Ευρωπαϊκούς του Μινσκ η Άννα Κορακάκη
Την πρώτη θέση κατέλαβε η Ζοράνα Αρούνοβιτς από την Σερβία.
23.06.2019, 14:27
Navarino Challenge: Ενισχύονται οι δράσεις στη Μεσσηνία
Το “Navarino Challenge” επιστρέφει για 7η συνεχή χρονιά, 11-13 Οκτωβρίου 2019, στη Μεσσηνία και την Costa...