ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Euroleague: «Δώρο» της Φενέρ στον Ολυμπιακό

Πλέον, η ομάδα του Πειραιά κρατά στα δικά της χέρια την πρόκριση στα πλέι οφ, με 2 στις 2 νίκες απέναντι σε Ζαλγκίρις Κάουνας και Νταρουσάφακα, στο ΣΕΦ. Αυτή η ήττα «πλήγωσε» την Αρμάνι του Σιμόνε Πιανιτζιάνι, καθώς πλέον η υπόθεση παρουσίας στα πλέι οφ φαίνεται πολύ δύσκολη.

 
Ένα δώρο έκανε ο Ζέλιμιρ Ομπράντοβιτς και η Φενερμπαχτσέ στον Ολυμπιακό, επικρατώντας της Αρμάνι, στο Μιλάνο, με 104-90. Η τουρκική ομάδα «κλείδωσε» την πρώτη θέση, αν και οι Σλούκας, Βέσελι και Λοβέρν έμειναν στην Πόλη, ενώ ο Γκούντουριτς δεν ήταν στο 100% και αγωνίστηκε μόλις 12'24'' απέναντι στην Αρμάνι Μιλάνο.

Πλέον, η ομάδα του Πειραιά κρατά στα δικά της χέρια την πρόκριση στα πλέι οφ, με 2 στις 2 νίκες απέναντι σε Ζαλγκίρις Κάουνας και Νταρουσάφακα, στο ΣΕΦ. Αυτή η ήττα «πλήγωσε» την Αρμάνι του Σιμόνε Πιανιτζιάνι, καθώς πλέον η υπόθεση παρουσίας στα πλέι οφ φαίνεται πολύ δύσκολη.
 
Δημήτρης Ιτούδης στον ΣΚΑΪ:Η κατάσταση στο ελληνικό μπάσκετ μας θλίβει(vid)
Είμαι πολύ δημιουργικός εδώ που είμαι. Βρίσκομαι σε ένα από τα κορυφαία κλαμπ της Ευρώπης. Νιώθω πως μπορώ...
23.05.2019, 11:05
Παραμένουν στην ΚΕΔ Περέιρα και Μάριν - Ξένοι διαιτητές και του χρόνου
Στον προεδρικό θώκο της ΚΕΔ θα παραμείνει ο Βίτορ Μέλο Περέιρα όπως ανέφερε ο Μπιόρν Βάσαλο στη συνέντευξη...
22.05.2019, 12:48
NBA: Ισοφάρισαν οι Ράπτορς - Πάλεψε ο Γιάννης
Ούτε στο δεύτερο ματς στο Τορόντο κατάφεραν οι Μπακς να κάνουν το break που θα τους έφερνε μια ανάσα από...
22.05.2019, 06:21
Το συγκινητικό «αντίο» του Χάμιλτον στον Λάουντα
Με μια ανάρτησή στο προφίλ του στο instagram ο Λιούις Χάμιλτον αποχαιρέτησε τον Νίκι Λάουντα.
21.05.2019, 21:20
«Έφυγε» ο θρύλος της Formula 1 Νίκι Λάουντα
Ένας θρυλικός πιλότος της Formula 1, που έγραψε ιστορία και πλήρωσε τόσο ακριβά την αγάπη του για το...
21.05.2019, 05:00
Νικητής με σκορ 20-0 ο Παναθηναϊκός και μηδενισμός για τον Ολυμπιακό!
Στον Παναθηναϊκό και τυπικά το… ροζ φύλλο του ντέρμπι με τον Ολυμπιακό!
20.05.2019, 19:43
Ο Ολυμπιακός δεν κατεβαίνει στο ΟΑΚΑ για το ντέρμπι με τον ΠΑΟ
Η ΚΑΕ Ολυμπιακός ενημέρωσε επίσημα την αστυνομία πως δεν θα κατέβει στο ΟΑΚΑ για το ματς με τον Παναθηναϊκό.
20.05.2019, 13:44
Βολιβία: Η στιγμή που διαιτητής καταρρέει μέσα σε γήπεδο και πεθαίνει (vid)
Αξιοσημείωτο είναι ότι το ματς συνεχίστηκε κανονικά μέχρι τέλους
20.05.2019, 09:16
NBA: «Κλείδωσαν» τον Γιάννη και μείωσαν σε 2-1 οι Ράπτορς
Έχουν δρόμο ακόμη οι τελικοί της Ανατολής, καθώς οι Ράπτορς απάντησαν στους Μπακς νικώντας μετά από δύο...