ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Ο ΠΑΟΚ κέρδισε με 58-62 για δεύτερη διαδοχική χρονιά τον Άρη

Ο ΠΑΟΚ είναι το... αφεντικό της Θεσσαλονίκης, καθώς μετά την Πυλαία νίκησε (62-58) τον Άρη και στο «Nick Galis Hall», κάνοντας βήμα τετράδας, ενώ από την άλλη οι «κίτρινοι» έμειναν εκτός οκτάδας!

 
Αν και ο Άρης κατάφερε να επιστρέψει από το -12, ο ΠΑΟΚ διατήρησε την ψυχραιμία του στο τέλος και έφυγε με τη νίκη (62-58) από το «Nick Galis Hall», κάνοντας το 2/2 στα φετινά ντέρμπι και ανεβαίνοντας στο 13-7, που τον διατηρεί σε τροχιά τετράδας. 

Από την άλλη, οι «κίτρινοι» που έπεσαν στο 6-14, παραμένουν εκτός οκτάδας. 

Πρώτος σκόρερ του «Δικεφάλου του Βορρά» ήταν με 11 πόντους ο Χάτσερ, ο οποίος έβαλε μεγάλα σουτ στην τέταρτη περίοδο, ενώ πολύ σημαντική προσφορά από τον Μαργαρίτη με 8 πόντους και 7 ριμπάουντ. 

Από την ομάδα του Καστρίτη, που παράλληλα γνώρισε την τέταρτη σερί της ήττα, ξεχώρισαν οι Τολιόπουλος και Μποχωρίδης (που ήταν μοιραίος στο τέλος) με 13 και 12 πόντους αντίστοιχα. 

Τα δεκάλεπτα: 11-19, 31-40, 45-46, 58-62

Πηγή: sport-fm.gr 



 
Ο Μανωλάς χορεύει τους παίχτες της Νάπολι... συρτάκι (video)
Ο Κώστας Μανωλάς ανήκει πλέον στην Νάπολι και τους χορεύει συρτάκι.
20.07.2019, 15:54
Κοντά σε συμφωνία με Τζον Φαν Σιπ για την Εθνική η ΕΠΟ
Άλλωστε, η ΕΠΟ, το διάστημα της αναζήτησης ενός αντικαταστάτη του Αναστασιάδη είχε ασχολήθηκε αρκετά με...
20.07.2019, 13:59
Οριστικό: Κατέθεσε συμμετοχή σε Α2 και Κύπελλο ο Ολυμπιακός
Τη διαδικασία για να αγωνιστεί την προσεχή σεζόν στην Α2 και στο Κύπελλο Ελλάδας κίνησε ο Ολυμπιακός.
19.07.2019, 20:26
Πρώτη συνεδρίαση της ομάδας εργασίας για τον Βοτανικό
Με την παρουσία του νεοεκλεγέντος Δημάρχου Αθηναίων Κώστα Μπακογιάννη και του Προέδρου του Παναθηναϊκού...
19.07.2019, 14:04
Συμφωνία ΠΑΟΚ με Κοεντράο
Τη σπουδαία μεταγραφή του Φάμπιο Κοεντράο ετοιμάζεται να ολοκληρώσει ο ΠΑΟΚ!
18.07.2019, 23:54
Το Λαύριο απέσυρε το αίτημα παραμονής του και επιβεβαίωσε το deal με Κύμη
Σε μία ενέργεια, με την οποία επιβεβαίωσε πως βρήκε τον δρόμο για να μείνει στην Α1, προέβη το Λαύριο.
18.07.2019, 00:33
Διέλυσε τη Φέγενορντ στην Ολλανδία ο Παναθηναϊκός
Ο Παναθηναϊκός πετούσε… φωτιές στις αντεπιθέσεις και εκμεταλλευόμενος την ταχύτητά του, αλλά και το μηδέν...