ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Europa League: «Έφαγε» τρία αλλά πέρασε η Νάπολι. «5άρα» η Τσέλσι

Πέρασε με ισοπαλία η Βαλένθια. «Έφαγε» τρία η Νάπολι αλλά πέρασε. Χατ τρικ ο Ζιρού.

 
Πέρασε με ισοπαλία η Βαλένθια. «Έφαγε» τρία η Νάπολι αλλά πέρασε. Χατ τρικ ο Ζιρού. 

Με γκολ στις καθυστερήσεις η Βαλένθια ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Κράσνονταρ και πήρε μια σπουδαία πρόκριση στους «8» του Europa League. 

Πολύ ισχυρό πλεονέκτημα αποδείχθηκε το 3-0 του πρώτου αγώνα για τη Νάπολι! Η μαχητική Σάλτσμπουργκ επικράτησε 3-1 των «παρτονοπέι», ωστόσο εκείνοι εξασφάλισαν την πρόκριση στους «8» του Europa League. 

Η Τσέλσι «ντούμπλαρε» τις νίκες της επί της Ντιναμό διαλύοντας την με 5-0 στο Κίεβο και πέρασε στους «8», με χατ-τρικ του Ζιρού που έφτασε τα 9 γκολ στο Europa League, δείχνοντας τις... διαθέσεις της! 

 
Στην Αθήνα για Παναθηναϊκό ο Νούνιες
Περνάει από ιατρικά και υπογράφει ο Πορτογάλος στόπερ.
22.07.2019, 20:16
Κλήρωση του… χεριού μας στα προκριματικά του Ευρωμπάσκετ 2021
Στους ομίλους όπου συμμετέχουν οι τέσσερις οικοδέσποινες θα προκρίνονται στα τελικά οι δύο άλλες ομάδες που...
22.07.2019, 14:40
Προκριματικά Champions League:Mε Άγιαξ ο ΠΑΟΚ, με Μπασακσεχίρ ο Ολυμπιακός
Οι Θεσσαλονικείς κληρώθηκαν να αντιμετωπίσουν τον Άγιαξ, στις 6 ή 7 και 13 Αυγούστου.
22.07.2019, 13:19
Είπε το «ναι» στον Παναθηναϊκό ο Τζόνσον - Απομένουν οι υπογραφές!
Ο Τζόνσον είναι ένας παίκτης με μεγάλη εμπειρία στο ΝΒΑ με θητεία σε Τίμπεργουλβς, Σανς, Λέικερς, Κλίπερς...
22.07.2019, 11:24
Δεν έκανε την υπέρβαση με ΗΠΑ η Εθνική πόλο γυναικών
Καμία αντίσταση δεν μπόρεσε να φέρει στις ανώτερες ΗΠΑ η Εθνική ομάδα πόλο των γυναικών, καθώς ηττήθηκε...
22.07.2019, 09:58
Πάει Lakers ο Κώστας Αντετοκούνμπο!
Οι Λέικερς πήραν τον Κώστα Αντετοκούνμπο από τη waivers list!
22.07.2019, 09:04
Υπέστη έμφραγμα και κατέρρευσε στο γήπεδο ο προπονητής της Ντ Βουκουρεστίου
Σοκαριστικές στιγμές στο ρουμάνικο ντέρμπι ανάμεσα στη Ντιναμό Βουκουρεστίου και την Κραϊόβα.
21.07.2019, 22:50
Ολυμπιακός: Γήπεδο 15.000 θέσεων στο Ελληνικό οραματίζονται οι Αγγελόπουλοι
Μετά τις προγραμματικές δηλώσεις του πρωθυπουργού, Κυριάκου Μητσοτάκη, στη βουλή, όπου μεταξύ άλλων...
21.07.2019, 17:26
Ο Μανωλάς χορεύει τους παίχτες της Νάπολι... συρτάκι (video)
Ο Κώστας Μανωλάς ανήκει πλέον στην Νάπολι και τους χορεύει συρτάκι.
20.07.2019, 15:54
Κοντά σε συμφωνία με Τζον Φαν Σιπ για την Εθνική η ΕΠΟ
Άλλωστε, η ΕΠΟ, το διάστημα της αναζήτησης ενός αντικαταστάτη του Αναστασιάδη είχε ασχολήθηκε αρκετά με...