Πάρτι της Ρεάλ Μαδρίτης στη Βαρκελώνη

H Ρεάλ Μαδρίτης, μόλις για δεύτερη μέσα στη σεζόν κατάφερε να πετύχει τρίτη συνεχόμενη νίκη στην Primera Division και μάλιστα με άνεση, επικρατώντας με σκορ 4-2 της Εσπανιόλ στη Βαρκελώνη.

Κορυφαίος για τη «βασίλισσα» ήταν ο Καρίμ Μπενζεμά που μόλις στο 4’ άνοιξε το σκορ για την ομάδα, ενώ στο 15’ ο Σέρχιο Ράμος διαμόρφωσε παράσταση νίκης για την ομάδα του, καθώς έπειτα από ασίστ του Μόντριτς, η ομάδα του Σαντιάγκο Σολάρι προηγήθηκε πολύ νωρίς με 2-0.

Βέβαια, τα προβλήματα δεν λύνονται από τη μία μέρα στην άλλη... Στο 25’ ο Λέο Μπαπτιστάο μείωσε σε 2-1, δίνοντας στην αναμέτρηση πραγματικό ενδιαφέρον, με δεδομένο ότι οι «μερένχες» παραμένουν ασταθείς στο αμυντικό σκέλος.

Ωστόσο, και πάλι ο Καρίμ Μπενζεμά στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων κατάφερε να διαμορφώσει το 3-1, δίνοντας αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του. Σαφώς πιο άνετη η Ρεάλ Μαδρίτης στο δεύτερο ημίχρονο, πέρασε και στο ματς και τον Γκάρεθ Μπέιλ στο 64’, με τον Ουαλό να βρίσκει το γκολ τρία λεπτά αργότερα, έπειτα από τελική πάσα του Λούκας Βάσκεθ.

Πέντε λεπτά αργότερα, οι Μαδριλένοι έμειναν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Βαράν και στο 81’ ο Ροσάλες διαμόρφωσε το τελικό 4-2. Βέβαια, αξίζει να σημειωθεί ότι η Εσπανιόλ είχε πολλά προβλήματα τραυματισμών και αναγκάστηκε να έχει στο κέντρο της άμυνάς της, τον Γιούις Λόπεθ.