ΑΘΛΗΤΙΚΑ


All Star Game: Πρώτος σε ψήφους στην Ανατολή o Γιάννης

Θραύση κάνει στην Ανατολή ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, για την ψηφοφορία τουAll Star Game!

 
Θραύση κάνει στην Ανατολή ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, για την ψηφοφορία τουAll Star Game! 

Ο ηγέτης των Μπακς είναι πρώτος σε προτιμήσεις στην περιφέρειά του, μετρώντας ήδη 2.670.816 ψήφους, ενώ δεύτερος είναι ο γκαρντ των Σέλτικς, Κάιρι Ίρβινγκ με 2.381.901. 

Από την άλλη, στη Δύση πρώτος σε προτιμήσεις είναι ο Λεμπρόν Τζέιμς με 2.779.812 ψήφους και τον ακολουθεί το παιδί-θαύμα του ευρωπαϊκού μπάσκετ και παίκτης των Μάβερικς, Λούκα Ντόντσιτς με 2.220.077.

Ο κόσμος μπορεί να συμμετέχει στην ψηφοφορία και να επιλέξει τους παίκτες που επιθυμεί να δει στη Σάρλοτ στις 17 Φεβρουαρίου μέχρι τις 21 Ιανουαρίου, με τους βασικούς και τους αρχηγούς των ομάδων να ανακοινώνονται στις 24 του ίδιου μήνα.








 
Navarino Challenge 2019: Φιλικό προς το περιβάλλον
Το “Navarino Challenge” αποτελεί ένα πρότυπο διοργάνωσης, που προσφέρει τη δυνατότητα ενημέρωσης, αλλά και...
27.06.2019, 14:14
Πέθανε ο ολυμπιονίκης της πάλης Μπάμπης Χολίδης
Η ελληνική πάλη θρηνεί τον θάνατο του Μπάμπη Χολίδη.
26.06.2019, 20:15
Χρυσό η Άννα Κορακάκη στο Μινσκ
Η Άννα Κορακάκη κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 25 μ. αεροβόλο πιστόλι στους δεύτερους Ευρωπαϊκούς Αγώνες...
26.06.2019, 15:39
Γιαννακόπουλος: Άκουσα αυτά που ήθελα από τον Μητσοτάκη, περιμένω πράξεις
Συγκρατημένα αισιόδοξος, αλλά και ικανοποιημένος από αυτά που άκουσε από τον Κυριάκο Μητσοτάκη δήλωσε ο...
26.06.2019, 14:13
Προκλητικές δηλώσεις για Αντετοκούνμπο: «Ο Γιάννης δεν είναι Έλληνας»
Τι δήλωσε ο Νιγηριανής καταγωγής πρόεδρος των Τορόντεο Ράπτορς
25.06.2019, 21:12
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Από τα Σεπόλια στην κορυφή του κόσμου
Τον τίτλο αυτό τον περίμεναν με μεγάλη προσμονή οι Μπακς και δεν έμειναν απλά στα συγχαρητήρια προς τον...
25.06.2019, 10:55
Το tweet Μητσοτάκη για τον Γιάννη Αντετοκούνμπο: Μας κάνεις περήφανους!
«Μας έφτιαξε τη μέρα» είπε επίσης ο επικεφαλής της ΝΔ μιλώντας στο Θέμα 104,6.
25.06.2019, 09:10
Ο Γιάννης MVP της σεζόν στο NBA! (video)
Ιστορία έγραψε τα ξημερώματα της Τρίτης ο Γιάννης Αντετοκούνμπο.
25.06.2019, 07:09
Κόπα Αμέρικα: Ο Καβάνι «σκότωσε» τη Χιλή
Η Ουρουγουάη νίκησε 1-0 τη Χιλή στο 82’ στην τρίτη αγωνιστική του τρίτου ομίλου του Copa America της...