ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Θεατές στον τελικό του Copa Libertadores Ρονάλντο και Μέσι

Ο CR7 θα επιστρέψει για πρώτη φορά στο γήπεδο που δοξάστηκε και απογείωσε την καριέρα του τα προηγούμενα εννέα χρόνια, από την ημέρα που πήρε μεταγραφή στη Γιουβέντους

 
Κριστιάνο Ρονάλντο και Λιονέλ Μέσι θα βρίσκονται ανάμεσα στους 81.000 θεατές που θα παρακολουθήσουν το απόγευμα της Κυριακής στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» τον τελικό του Copa Libertadores, μεταξύ Ρίβερ Πλέιτ και Μπόκα Τζούνιορς.

Σύμφωνα με την η ισπανική εφημερίδα As, ο «ψύλλος» έχει εισιτήρια μέσω της ποδοσφαιρικής ομοσπονδίας της Αργεντινής (AFA), ενώ ο Πορτογάλος άσος της Γιουβέντους τα ζήτησε προσωπικά από τη Ρεάλ Μαδρίτης.

Ο CR7 θα επιστρέψει για πρώτη φορά στο γήπεδο που δοξάστηκε και απογείωσε την καριέρα του τα προηγούμενα εννέα χρόνια, από την ημέρα που πήρε μεταγραφή στη Γιουβέντους


 
Πικραμένος ο Σαλβίνι για την ήττα της Μίλαν
Πικραμένος με την ήττα-αποκλεισμό της Μίλαν από τον Ολυμπιακό ήταν ο Ματέο Σαλβίνι.
14.12.2018, 04:07
Στη 13η θέση της UEFA η Ελλάδα
Ο Ολυμπιακός νικώντας τη Μίλαν με 3-1 χάρισε 0.400 βαθμούς που ανέβασαν την Ελλάδα στη 13η θέση της...
14.12.2018, 03:41
Οι πιθανοί αντίπαλοι του Ολυμπιακού στους «32» του Europa League
Μεγάλη πρόκριση πέτυχε ο Ολυμπιακός κόντρα στη Μίλαν, την ώρα μάλιστα που ήθελε νίκη με δύο γκολ διαφορά.
14.12.2018, 00:40
Europa League: Ιστορική πρόκριση ο Ολυμπιακός.Έστειλε «σπίτι» τη Μίλαν
Ο Ολυμπιακός έστειλε... σπίτι της τη Μίλαν, επικρατώντας με σκορ 3-1 των «ροσονέρι», και πέρασε στους «32»...
14.12.2018, 00:06
ΜΠΑΤΕ σκύλοι... Κάζο και αποκλεισμός για τον ΠΑΟΚ
Ο ΠΑΟΚ δέχτηκε τρία γκολ στο πρώτο μέρος και ηττήθηκε με 3-1 από την ΜΠΑΤΕ που προκρίθηκε στην επόμενη φάση.
13.12.2018, 22:12
Με… κλειδαρά τον Τουπάν ο Ολυμπιακός γονάτισε την Εφές
Με τρομερή άμυνα στο τέταρτο δεκάλεπτο και μπροστάρη τον Αξέλ Τουπάν ο Ολυμπιακός «μπλόκαρε» την Αναντολού...
13.12.2018, 20:49
Ch. League: Ήττες για Γιουνάιτεντ-Γιουβέντους, στη «Μεγάλη Κυρία» η πρωτιά
Με νίκες 2-1 των θεωρητικών αουτσάιντερ έκλεισε η 6η αγωνιστική στον 8ο όμιλο, αφού Βαλένθια και Γιουνγκ...
13.12.2018, 00:53
Ch. League: Η Μπενφίκα τιμώρησε την ΑΕΚ
Τα λάθη πληρώνονται στο Τσάμπιονς Λιγκ, και η ΑΕΚ το συνειδητοποίησε στο φινάλε κόντρα στη Μπενφίκα.
13.12.2018, 00:31
Ιστορικό κάζο για Ρεάλ, στο πάνθεον ο Ακινφέεφ!
Ιστορική ήταν η βραδιά και για τον Ιγκόρ Ακινφέεφ, ο οποίος κατέχει το… αδιανόητο αρνητικό ρεκόρ των 43ων...
12.12.2018, 23:05
Δεύτερο χρυσό μετάλλιο σε ευρωπαϊκούς αγώνες Καράτε για τη Νεφέλη Μπούρτζη
Η Μπούρτζη, όπως πέρυσι στο Παρίσι, έτσι και φέτος στην Πορτογαλία κατέκτησε την πρώτη θέση στην κατηγορία...