ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Μαραντόνα μαινόμενος: Πλακώθηκε και βρίστηκε με οπαδούς (βίντεο)

Ο Ντιέγκο Μαραντόνα είχε πολλά νεύρα μετά την απώλεια της ανόδου για την ομάδα του στο Μεξικό.

 
Η Ντοράδος, ομάδα που προπονεί ο Ντιέγκο Μαραντόνα στο Μεξικό, έχασε με 4-2 στην παράταση από την Ατλέτικο Σαν Λουίς και έχασε την ευκαιρία να εξασφαλίσει την άνοδο στη μεγάλη κατηγορία.

Ο θρύλος του παγκοσμίου ποδοσφαίρου αποχωρώντας από το γήπεδο «εξερράγη», όταν κάποιοι οπαδοί τον έβρισαν. Αποπειράθηκε να τους χτυπήσει και απάντησε στα «γαλλικά» τους, προτού επέμβουν οι ψυχραιμότεροι.

Ο Μαραντόνα είχε αναλάβει τα ηνία της ομάδας το Σεπτέμβριο παραλαμβάνοντας την Ντοράδος 13η στη βαθμολογία, αλλά με σερί θετικών αποτελεσμάτων την οδήγησε να διεκδικεί την άνοδο. Στο τελευταίο ματς ήταν τιμωρημένος και έδινε οδηγίες από τα επίσημα με ειδική συσκευή.

Δείτε το «θερμό» επεισόδιο του Μαραντόνα με οπαδούς της Ατλέτικο Σαν Λουίς:



Πηγή: sport-fm.gr 
 
Πρόωρος τελικός: Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός στα ημιτελικά του Κυπέλλου!
Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός και Κύμη ΠΑΟΚ ανέδειξε η κλήρωση στα ημιτελικά.
10.12.2018, 13:48
Η Ρίβερ κατέκτησε το Κόπα Λιμπερταδόρες στην παράταση
Με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης, η Ρίβερ Πλέιτ νίκησε με ανατροπή την Μπόκα στο «Σαντιάγο...
10.12.2018, 00:41
Ανατροπή… πρωταθλητή ο ΠΑΟΚ!
Ξετύλιξε το δώρο ο ΠΑΟΚ. Κάνοντας come back κόντρα στην ΑΕΛ (με 10 από το 45') με πέναλτι του Πρίγιοβιτς και...
09.12.2018, 21:59
Νοκ άουτ με τρεις… μπαλωθιές του ΟΦΗ ο Παναθηναϊκός!
Εκμεταλλευόμενος τα λάθη του Παναθηναϊκού, ο ανώτερος ΟΦΗ σκόραρε για πρώτη φορά φέτος τρία γκολ -με...
09.12.2018, 19:33
«Πνίγηκε» στα Πηγάδια ο Ολυμπιακός
Ένας αναποτελεσματικός Ολυμπιακός, κόλλησε στο 1-1 με την Ξάνθη και έχασε έδαφος στην κούρσα για τον τίτλο.
09.12.2018, 18:11
1o τουρνουά τένις Junior OPEN ΑΟ Παλαιού Φαλήρου
Στόχος μας είναι η συμμετοχή στην άθληση, στην ψυχαγωγία, καθώς και στην γνωριμία και σύσφιξη των σχέσεων...
09.12.2018, 14:59
Βρετανία: Ρατσιστική επίθεση οπαδού της Τσέλσι στον Στέρλινγκ (βίντεο)
Πολύ άσχημο περιστατικό, Τσέλσι και αρχές ήδη ερευνούν την υπόθεση.
09.12.2018, 10:39
Με κεφάτο Πόνσε, η ΑΕΚ «καθάρισε» τη Λαμία!
Δίχως να φορτσάρει ιδιαίτερα, η ΑΕΚ επικράτησε 2-0 της Λαμίας στο ΟΑΚΑ και πανηγύρισε τη 2η συνεχόμενη νίκη...
08.12.2018, 21:56
Ήρωας Παπαδόπουλος, τιμωρός Φερνάντεθ στο 90’ και... τέζα ο ΠΑΣ!
Λύτρωση στο 90’ για τον Αστέρα Τρίπολης! Η ομάδα του Γιώργου Παράσχου έχοντας σε εξαιρετική μέρα τον...
08.12.2018, 20:06
Εκτεταμένα επεισόδια στο κλειστό του Πανιωνίου στη Νέα Σμύρνη
Σαράντα άτομα προσπάθησαν να μπουν στο γήπεδο χωρίς εισιτήριο.
08.12.2018, 17:47

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ... | 43  Επόμενη