ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Σακίλ: Ο Γιάννης είναι ο νέος Superman

Μεγάλο φαβορί για το βραβείο του MVP είναι ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, που κάνει τρομερά πράγματα τη φετινή σεζόν στο NBA.

 
Μεγάλο φαβορί για το βραβείο του MVP είναι ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, που κάνει τρομερά πράγματα τη φετινή σεζόν στο NBA.

Εντυπωσιασμένος με τα κατορθώματα του Γιάννη είναι και ο θρυλικός Σακίλ Ο'Νίλ, ο οποίος αποφάσισε να δώσει ένα από τα παρατσούκλια στον Έλληνα σούπερ σταρ.

«Ποτέ δεν έδωσα στο παρελθόν το συγκεκριμένο όνομα, αλλά τώρα το δίνω σε αυτόν. Eίναι ο νέος Superman», είπε για τον ηγέτη των Μπακς στην εκπομπή του Στίβεν Σμιθ.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έχει φέτος 27.3 πόντους, 12.9 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 1.5 κλέψιμο και 1.4 μπλοκ ανά παιχνίδι. 

 
Ολυμπιακός: Γήπεδο 15.000 θέσεων στο Ελληνικό οραματίζονται οι Αγγελόπουλοι
Μετά τις προγραμματικές δηλώσεις του πρωθυπουργού, Κυριάκου Μητσοτάκη, στη βουλή, όπου μεταξύ άλλων...
21.07.2019, 17:26
Ο Μανωλάς χορεύει τους παίχτες της Νάπολι... συρτάκι (video)
Ο Κώστας Μανωλάς ανήκει πλέον στην Νάπολι και τους χορεύει συρτάκι.
20.07.2019, 15:54
Κοντά σε συμφωνία με Τζον Φαν Σιπ για την Εθνική η ΕΠΟ
Άλλωστε, η ΕΠΟ, το διάστημα της αναζήτησης ενός αντικαταστάτη του Αναστασιάδη είχε ασχολήθηκε αρκετά με...
20.07.2019, 13:59
Οριστικό: Κατέθεσε συμμετοχή σε Α2 και Κύπελλο ο Ολυμπιακός
Τη διαδικασία για να αγωνιστεί την προσεχή σεζόν στην Α2 και στο Κύπελλο Ελλάδας κίνησε ο Ολυμπιακός.
19.07.2019, 20:26
Πρώτη συνεδρίαση της ομάδας εργασίας για τον Βοτανικό
Με την παρουσία του νεοεκλεγέντος Δημάρχου Αθηναίων Κώστα Μπακογιάννη και του Προέδρου του Παναθηναϊκού...
19.07.2019, 14:04
Συμφωνία ΠΑΟΚ με Κοεντράο
Τη σπουδαία μεταγραφή του Φάμπιο Κοεντράο ετοιμάζεται να ολοκληρώσει ο ΠΑΟΚ!
18.07.2019, 23:54
Το Λαύριο απέσυρε το αίτημα παραμονής του και επιβεβαίωσε το deal με Κύμη
Σε μία ενέργεια, με την οποία επιβεβαίωσε πως βρήκε τον δρόμο για να μείνει στην Α1, προέβη το Λαύριο.
18.07.2019, 00:33
Διέλυσε τη Φέγενορντ στην Ολλανδία ο Παναθηναϊκός
Ο Παναθηναϊκός πετούσε… φωτιές στις αντεπιθέσεις και εκμεταλλευόμενος την ταχύτητά του, αλλά και το μηδέν...